CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

poniedziałek, 13 maja 2013

WRESZCIE !

Wreszcie przyszło majowe ciepło, wreszcie popadał deszcz, wreszcie trawa na górnym pastwisku odrosłą na tyle że mogliśmy puścić na nią alpaczki.
Piszemy WRESZCIE aby może przypomnieć większości, że upał i susza w maju to nie jest powód do radości. Przypomnieć że jedzenie, chleb masełko... itd nie biorą się ze sklepu. Wszystkie te produkty mają swój początek w ziemi tej przez kultury andyjskie czczonej i zwanej z wielkim szacunkiem,,Pachamama'' (matka ziemia) Ziemi i wody która daje początek wszelkiemu życiu. Tak więc zanim się ucieszysz z tego że kolejny tydzień, kolejny weekend majowy, pali słońce i nie pada deszcz pomyśl że deszcz to życie, także TWOJE. Stare powiedzenie mówi ,,kto ma jedzenie ten ma władzę'' Nie wszystko da się sprowadzić ze świata, a jeśli nawet, to za jaką cenę ???
Uwielbiamy zielony kolor, jeździmy zielonym samochodem, nosimy zielone ubrania, a widok alpak na świeżej zielonej  trawie to najwspanialszy widok.
20 komentarzy:

 1. Miło patrzeć jak wcinają świeżą trawkę :) Pięknie się po deszczu zmieniło powietrze, teraz prawdziwie czuć wiosnę!
  Pozdrawiamy! Emila i Łukasz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekaliśmy na deszcz od trzech tygodni to co spadło tylko podratował, robiliśmy próbę ,,szpadlową''woda nawet nie przesiąkła przez darń :(
   Pozdrawiamy
   Zosia i Janusz

   Usuń
 2. Pięknie wyglądają alpaczki na tle zieleni.Bardzo ładne zdjęcia.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. " Jeszcze w zielone gramy..."
  Oko i serce się cieszy :)

  M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak tak zielona dla nas mogłoby być cały rok :)

   Usuń
 4. Moje owieczki tez już szczęśliwe na łące. Pada i świeci słońce. A ja się z deszczu cieszę, tak jak Wy. Pamiętam zeszłoroczny maj. Wszystko spalone słońcem i strach, że nie będą mieć co jeść zwierzęta. U nas też pięknie zielono. Lubię zielony kolor, mam zielone ubrania, korale, a nawet oczy mam zielone. Pozdrawiam zielono

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas przed wczorajszy deszcz był był pierwszym od trzech tygodni, na pastwiskach tych spasanych zrobiło się tak nie wesoło że musimy grodzić następny kawał bo zbyt wolno odrasta trawa.
   Pozdrawiamy

   Usuń
 5. Koniowate nasze również na bardzo już zielonych pastwiskach. Chociaż, przyznaję, kiedy w kwietniu musieliśmy dokupować siana ze względu na przedłużającą się zimę, to zbladłam...A moja kieszeń - schudła:-)J też zazwyczaj w zieleniach - śmieją się ze mnie, żem militarystka, ewentualnie leśniczyna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas z sianem też jest problem.Co do zieleni to nasz SAMURAJ LWB jest w kolorze matowego khaki więc w połączeniu z panem z brodo ubranym na zielono - nikt nawet nie myśli że mogło by być inaczej, wszyscy zwracają się ,,panie leśniczy'' :)))
   Pozdrawiamy

   Usuń
 6. Mieszkam w krainie niszczycielskich susz, zawsze czekam na deszcz, jak na zbawienie. Wystarczą dwa tygodnie upałów (których z całego serca nie znoszę!) i wokół robi się żółto, a nad lasem godzinami latają samoloty szukające zarzewia pożaru.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Susze to coś co rozpędza naszą radość z wiosny i lata od kilku lat :( Za trzy dni będziemy dogradzać kawał nowego pastwiska do tego dolnego za lasem.
   Serdecznie Was pozdrawiamy :)

   Usuń
 7. Przepięknie wyglądają alpaki na tej zieloniutkiej trawie. To taki kojący widok.Możecie się ze mnie pośmiać, ale patrząc na to zdjęcie stadka mam niezmierną ochotę zanurzyć ręce w ich futerku, "pomerdać", przytulić się do nich. Wiem, to nie koty ani psy, które lubią takie pieszczoty.
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety we wszystkich budzą chęć przytulenia, to żart natury aby to właśnie alpaki budziły tą chęć w człowieku, alpaki które nie cierpią dotykania :)))
   Pozdrawiamy :)

   Usuń
 8. Ale widoki!
  No to mieliście szczęście, bo u nas bardzo sucho i deszcz nie dotarł:(
  Serdeczności

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygladaja rozkosznie. Niektore z nich sa bardzo puchate:-))

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczne te alpaczki, aż chce się przytulić do takiego puchatego stworzonka...

  OdpowiedzUsuń
 11. Kocham deszcz i wszelkie odcienie deszczowej aury.
  Niech Wam towarzyszy zawsze wtedy,
  gdy bedziecie jej potrzebować,
  wplatając się między słoneczne promienie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. I popadało. Nareszcie podlało jak trzeba, zieleń tak zaczyna szaleć po tym deszczu i rosnąć, że krajobraz zmienia się w oczach. Gdy dzisiaj zaświeciło słońce, to kolor umytej i napojonej zieleni jest najpiękniejszym kolorem życia. To racja, że ziemia i woda to największe dobrodziejstwo, dopiero tu na wsi to dostrzegam. Pozdrowienia najserdeczniejsze.

  OdpowiedzUsuń