CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

poniedziałek, 14 listopada 2016

PROŚBA !!!
PRAWDĄ JEST ŻE TAK JAK JUŻ KIEDYŚ PISALIŚMY Z DOŚWIADCZENIA WIEMY ŻE SKUTECZNOŚĆ NASZYCH APELI JEST NIEWIELKA  Jednak jako niepoprawni optymiści...                                                                                                                                              Tym razem zwracamy się do wszystkich tych którym nie jest obojętne, czy ogranicza się ich wolność wybierania tego co uważacie za lepsze, zdrowsze dla Was i Waszych rodzin. Te ZAWSZONE PEJCHY, sługusy wielkich międzynarodowych korporacji nazywające siebie ,,rządem dobrej zmiany'' usiłują przeforsować swoją ,,ustawę o sprzedaży detalicznej dla rolników'' blokując tą ustawą NIE ZMIENIONE, JEDYNE W EUROPIE TAK WYŚRUBOWANE, DRASTYCZNE I KAPITAŁOCHŁONNE PRZEPISY SANITARNE dla malutkich wytwórców takich jak na przykład nasza serownia ,,Gospodarstwo ,,Kozi Las''. Dla zrozumienia w czym rzecz napiszemy: Nasza serownia pracuje przez 7-8 miesięcy w roku (w naturalny sposób kozy przez taki okres dają w ciągu roku mleko).  Przerabiamy dziennie w szczycie sezonu t.j. maj, czerwiec i połowę lipca około 50 litrów mleka koziego. Według NIEUKÓW z PiS'owskiego rządu powinniśmy stworzyć do tego przetwarzania PRZEMYSŁOWĄ PRZETWÓRNIĘ, TAKĄ JAK TE KTÓRE DZIENNIE PRZETWARZAJĄ 500 TYSIĘCY LITRÓW MLEKA. Ci którzy do nas zaglądają częściej wiedzą że mamy stworzone do przetwarzania warunki nie odbiegające standardem od tych Europejskicj Serownia ,,Kozi Las''  (KLIKAJĄC MOŻESZ OBEJŻEĆ) Według tych PiS'iorskich zaprzańców (słowo którego ONI lubią używać)  ,,Danone'' i inni truciciele, robiący trutkę mlekopodobną są wspaniałymi producentami, a tacy jak my stanowią masowe zagrożenie dla zdrowia Polskiego Społeczeństwa.  Dodamy że tak restrykcyjne przepisy sanitarne dotyczące mikro wytwórców istnieją jedynie w Polsce (wyjątek w skali całej UE)                                                                                             
WIELKA PROŚBA do Was którzy TU zaglądacie. Poświęćcie chwile swego cennego czasu jeszcze dziś przeczytajcie podpiszcie i roześlijcie ten list na podane adresy.


Liczymy na Twoje zaangażowanie a więc przeczytaj do końca.
Rządowy projekt ustawy (druk nr 935) w sprawie sprzedaży żywności nie zmienia przepisów sanitarno-higienicznych - a więc po roku walki o lepszy dostęp do dobrej żywności stoimy w punkcie wyjścia!

W najbliższy wtorek w sejmie jest kolejne posiedzenie Komisji Rolnictwa w tej sprawie. To jest OSTATNIA(!) SZANSA NA WPROWADZENIE ZMIAN. A więc wysyłamy PILNIE poniższy list:

==
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel

Przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Rolnictwa, Jarosław Sachajko,

Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Ardanowski,

DOMAGAM SIĘ ZAPISU W USTAWIE! o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników (druk nr 935):
"Sprzedaż detaliczna małych ilości, wytworzonej przez rolnika żywności MA podlegać TYLKO rozdziałowi III załącznika II rozporządzenia 852/2004".
UZASADNIENIE: Mała skala i ograniczenia ilościowe tej działalności są wystarczającym powodem zastosowania minimalnych przepisów sanitarnych, które zawarte są w rozdziale III załącznika II do rozporządzenia WE 852/2004.

Z poważaniem, ...podpis


Powyższy list wysłać należy na następujące adresy:
kancelaria@minrol.gov.pl; krrw@sejm.gov.pl; ardanowski@wp.pl; jkardanowski@wp.pl; jsachajko@gmail.com; biuro@icppc.pl

PROSIMY O DALSZE ROZSYŁANIE POWYŻSZEJ INFORMACJI.

9 komentarzy:

 1. W najbliższy wtorek - JUTRO??? Czy może za tydzień? Pozdrawiam i podam dalej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety Agniecha JUTRO ,,Dobre zmiany'' odbywają się znienacka i najczęściej nocą :/
   PiS'iorstwo dostało nagłego przyspieszenia bo chcą przepchnąć ustawę która będzie udawała ,,dobrą zmianę'' To znaczy ZMIEŃMY TAK ABY NIC NIE ZMIENIĆ. Poza tym w Polsce takich mikro wytwórców jest tylko kilkanaście tysięcy. To zbyt mało potencjalnych głosów w wyborach więc po co się starać, mało nośny temat.
   NAMAWIAJ I SAMA WYŚLIJ JESZCZE DZIŚ, KAŻDY WYSŁANY LIST SIĘ LICZY :)

   Usuń
  2. Zrobiłam wpis, dziś rano niestety dopiero, i wysłałam list.
   Zawsze mnie zaskakuje ta potrzeba kontroli i trzymania obywatela pod butem w naszym kraju, i to niezależnie od politycznej opcji. Jakoś nasze rządy nie traktują swoich własnych obywateli jako ludzi dorosłych i odpowiedzialnych. Przykład: trzeba wymyśleć tysiąc skomplikowanych przepisów to wtedy będzie czysto i higienicznie. (?!) Ciekawe, że w innych krajach nie trzeba, a czysto i higienicznie jest, i lokalna wytwórczość kwitnie.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Chciałabym wysłać i nawet próbowałam ale przy kopiowaniu Waszego tekstu kopiuje mi się brązowe tło z bloga i nie wygląda to poważnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszamy, ale skopiuj normalnie i wklej do maila którego chcesz wysłać. Tła się nie da skopiować, komputer kopiuje jedynie tekst, no chyba że zrobiłaś zdjęcie strony :)

   Usuń
  2. Przytrzymujesz lewy klawisz na myszce, zaznaczasz żądany tekst. Następnie naciskając prawy klawisz otwierasz tablicę funkcji zaznaczasz lewym klawiszem na myszce ,,kopiuj'' następnie dobrze jest otworzyć w Windows'ie notatnik wkleić tam i dopiero z tego przenieść na e-pocztę na kartę wysyłanego maila zaznaczasz lewym klawiszem na myszce a następnie otwierasz tablice funkcji prawym klawiszem i klikasz lewym klawiszem w funkcję ,,WKLEJ'' :) I TO BY BYŁO NA TYLE :)Przy okazji dobrze jest Na karcie wpisać wszystkie adresy podane wtedy komputer wyśle za jednym zamachem do wszystkich.
   Pozdrawiamy

   Usuń
 3. Wyslane.Zycze powodzenia i pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) W imieniu ,,Ostatnich Mohikanów'' wytwarzających PRAWDZIWE JEDZENIE dziękujemy :)

   Usuń
 4. Witajcie umieściłam na Facebooku. https://www.facebook.com/profile.php?id=100004929139147

  OdpowiedzUsuń