CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

poniedziałek, 8 lutego 2010

IDOL wszystkich alpakarzy.


Don Julio Barreda,niestety już nieżyjący skromny, pogodny Peruwiańczyk mieszkający na swej wysokogórskiej(ponad 4000m.n.p.m)estanci-ACCOYO ,tak nazywa się najsławniejsza hodowla alpak na świecie.W 1945r założył ją właśnie Don Julio,to w tej hodowli został wyhodowany najpiękniejszy i najbardziej rozpoznawalny typ alpaki,noszący nazwę właśnie ACCOYO.Dopóki żył ,był dla alpaqueros jak mekka. Każdy kto hodował te zwierząta chciał choć raz znaleźć się niedaleko wsi Macusani w ACCOYO i zobaczyć ,porozmawiać z człowiekiem ,który dzięki konsekwencji i wielkiej wiedzy,(przez 40 lat) jako jedyny na świecie stworzył(wyhodował) cudowny o niezwykłej wełnie typ alpaki.
Dziś zwierzęta z przydomkiem ACCOYO noszą miano królewskiej krwi.Używane są we wszystkich hodowlach na świecie dla uszlachetnienia i poprawy właściwości włókna.

1 komentarz:

  1. Jesteście wspaniali widzę, że "żywioł" pod nazwą Alpaca Was pochłonął bardzo mnie to cieszy, z całego serca życzę Wam powodzenia niech przykład łódzkiej Ziemi Obiecanej pozwoli Wam osiągnąć kunszt Don Julio Barredy. Trzymam za was kciuki.

    OdpowiedzUsuń