CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

piątek, 23 września 2011

Alpaca - wełna jak każda inna ???
Tym razem zostaliśmy zainspirowani pewnym tekstem który dziś przeczytaliśmy. W wielkim skrócie ów tekst brzmiał ,,PFF... ALPAKA - WEŁNA JAK KAŻDA INNA" Zastanawiamy się jakim trzeba być nieukiem i ile trzeba mieć złej woli  aby palnąć taki tekst przeciwko całemu światu ,bo przecież nie przeciw nam, małym szarym myszkom które zakochały się ileś lat temu w tych nieziemskich zwierzętach o cudownej wełnie z wyjątkowymi cechami naprawdę wyróżniającymi ,,AlpacaWool" spośród całej reszty. Nie jest przypadkiem że światowy przemysł tekstylny umieścił włókno alpaki na króciutkiej liście ,,Naturalnych włókien specjalnych" a od klkunastu miesięcy w światku modowym narasta wielkie zainteresowanie właśnie wyrobami z alpaki.
Wyroby naszej manufakturki z rozmysłem od samego początku zachowują rustykalny charakter i nie jest to  wynik nie właściwego traktowania przez nas tej wełny.Wiemy że nie wszystkim podoba się ten styl ,wiemy też że z całą pewnością nasze wyroby rozpoznawalne i nietuzinkowe, a wiele sygnałów docierających do nas :))) świadczy o tym że grono ludzi zainteresowanych właśnie stylem Etno Fashion jest spore , a miłość do ubrań z naturalnych nie skażonych chemią włókien zaczyna być coraz powszechniejsza.Nie wszyscy chcą ubierać się w ubrania produkowane w tysiącach egzempalrzy i w tysiącach kopiowanych niezdarnie w domowym zaciszu. Nie wszyscy uważają że wełna jest materiałem na koronki :)
Oczywiste jest że szlachetne wełny wymagają odpowiedniego traktowania (trzeba nauczyć się je prać i używać) jednak nawet gdy się starzeją , robią to szlachetnie :)
Pozdrawiamy Panią która nas dziś zainspirowała :)))


8 komentarzy:

 1. Piekne sa te zwierzaki, a pierwsze zdjecie wyglada jakby alpaczki sie ustawily w pewnym porzadku geometrycznym i kolorystycznym . A kolory welny sa przepiekne i naturalne, bez potrzeby farbowania. Ja jestem ich fanka! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Każda naturalna materia wymaga odpowiedniego traktowania. Każda wełna jest cudem , trzeba ja odpowiednio przygotowac , uzytkowac , dobrać zastosowanie itp...Popieram Was całym sercem..ale tez szkoda mi rodzimego lnu ,który mógłby rosnąc na naszych polach jak kiedyś i z niego moglibysmy tworzyć piękne rzeczy. Szkoda mi tez bawełny , która rosła na wielu polach świata..Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, tak jak Mona, u nas na Jaworzynach babcia Aniela siała len, w domu stały krosna, na których tkała. Wszystko, co naturalne wymaga odpowiedniego traktowania, coraz więcej ludzi szuka naturalności zarówno w wełnie, jak i w jedzeniu,a wełna alpak ma przecudne kolory. Myślę, że Wasze wyroby mają właśnie tą zaletę, że nie są taśmowe, wyróżniają się oryginalnością i artyzmem wykonania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Absolutnie WAS rozumiem i popieram z całych sił.Z takich właśnie powodów o których piszecie trwa moja przygoda ze sznurkami i drewienkami. Zalewany rynek chińskim tworzywem sprowokował mnie szukania zbliżenia do natury.A osób które nie potrafią docenić i zrozumieć tego co robicie jest mi po ludzku bardzo szkoda.
  Nieustająco obserwuję i podziwiam.
  Pozdrawiam bardzo serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdemu podoba się co innego. I to chyba dobrze, świat nie jest monotonny. Mi bardzo bliskie są wszelkiego rodzaju naturalne rzeczy - od jedzenia, po wszystko co mnie odtacza i czego używam. Uważam, że mamy tak wszystko dookoła zatrute, skażone, że o 100% nature już coraz trudniej, więc tym bardziej powinniśmy się cieszyć tym, czym jeszcze możemy.
  Muszę zapytać bo bardzo mnie ciekawi- jakie alpaki są "na co dzień" -tzn-jak reagują na ludzi,czy Was rozpoznają,czy są łagodne, czy mają jakieś swoje"fanaberie", czy w stadzie da się zaobserwować jakąś hierarchię, jak zachowują się zwierzątka względem siebie

  OdpowiedzUsuń
 6. Jako "dziki człowiek z lasu" mogę autorytatywnie stwierdzić, że nie wymyślono nic lepszego do łażenia zimą po lesie niż wełniane skarpety do gumiaków! :DDDDDDDD
  Trzymamy za Was (i za Wasze "gady") niezmiennie kciuki.
  Radek

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo piękne są Wasze alpaki, ale te swetry może i ciepłe, ale bezkształtne, bez rozmiaru, fason worka jak dla starszej babuleńki. Czy ta wełna jest w ogóle elastyczna?

  OdpowiedzUsuń
 8. @Anonimowa -powinnaś wiedzieć że potrafimy odpowiedzieć na takie zaczepki :/ ale nie warto bo nad wsiowym gustem dyskutować nie warto.Jeśli piszesz opinię ,nie używaj słowa MOŻE bo to udowadnia fakt że nie wiesz o czym piszesz:)))
  Kup sobie wiskozę albo inny syntetyk one są elastyczne , napewno się zmieścisz:D

  OdpowiedzUsuń