CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

poniedziałek, 28 listopada 2011

Andyjsko - Etnicznie


Z cieniutkiego ,,singla " powstaje sweter z wrabianym andyjskim ornamentem. Włóczka uprzędziona z cudownie delikatnego włókna ,,Babe alpaca" w modnych odcieniach brązu i beżu. Już na tym etapie wiemy że sweter prawie nic nie będzie ważył a w dotyku jest jak zrobiony z puchu.
,,Wisienką na tym torciku " będzie wyrzeźbiony w drewnie Palo Santo guzik , niezwykły bo pod wpływem ciepła ciała wydzielał będzie charakterystyczny dla gwajakowca niesamowity słodki zapach :) Indianie Andyjscy wierzą że zapach Palo Santo odgania złe moce . Etniczny wygląd i zapach prosto z Andów, to może być ciekawe :)

12 komentarzy:

 1. Es una obra de arte! to jest dzielo sztuki i ta"wisienka" i ten "torcik"! Piekne ..musze zaraz sie doksztalcic co to jest palo santo, gwajakowiec, to drzewo guayaby? sprawdze bom ciekawa. W Andach wenezuelskich rosnie guayabita,ktorej drewno jest bardzo twarde, moze to to? pozdrawiam Was serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteście wielcy! Artyści jakich mało :)

  (A ja już nawet wiem, kto najbardziej się ucieszy :))

  OdpowiedzUsuń
 3. @grazyna -guayby to chyba nie to samo ale nie jesteśmy pewni.Mianem Palo Santo(święte drzewo)określa się kika drzew.

  OdpowiedzUsuń
 4. @Mar - onieśmielają nas Twoje słowa :) Mamy nadzieję że Klau będzie zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten sweterek będzie cudeńkiem - to już widać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się znakomicie! Efekt końcowy na pewno będzie piękny :) Jak zwykle naturalne materiały pasują do siebie i wyglądają cudnie! Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie niezwykły guzik !!! W Waszych swetrach musi być ciepło, czyli będzie pachniał na właścicielu zawsze. Ale frajda!

  A wzory projektujecie czy korzystacie z gotowców?
  Go wciąż zdarza się rozrysowywać wzory na papierze, a często kompiluje z kilku różnych gotowców coś "w sam raz dla nas" :D

  Przepraszamy, że się powtarzamy, ale alpaki dysponują najgenialniejszą gamą kolorów, jaka istnieje! Każdy, kto nie jest daltonistą, już to na Waszym blogu napisał :D  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 8. @Go i Rado -w tym przypadku wzór jest wyborem przyszłej właścicielki:)Jeśli chodzi o inne ,inspiracją prawie zawsze jest ornamentyka Andyjskich MISTRZÓW :)Zosia rozrysowuje wzory na kratkowanym papierze :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi magicznie. Ten kogo będzie taki sweter grzał i mu pachniał - szczęśliwcem jest po stokroć. :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nic mądrzejszego nie wymyślę - wspaniałe!
  Tworzycie zmysłowe ubrania.

  OdpowiedzUsuń
 11. Klau już jest zachwycona i nie może się doczekać :)

  Na guziku znajdują się dwie tańczące małpy, które symbolizują radość, lekkość, spontaniczność, humor i pogodę ducha. Jorge Luis Borges pisał, że małpy mogły by mówić gdyby chciały ale zdecydowały zachować ciszę aby nie zmuszono ich do pracy… I to pewnie wraz z tą ciszą zachowały mądrość, od której my, ludzie, co raz bardziej się oddalamy w imię tak zwanej ewolucji…

  Teza: pocieranie guzika przywraca mądrość :-P

  OdpowiedzUsuń
 12. @klau -no to teraz wiemy czemu małpki miały być na guziku :)

  OdpowiedzUsuń