CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

czwartek, 22 marca 2012

Zapachniało wiosną
Dziś na naszej "mazurskiej północy" już chyba na całego zapachniało wiosną . Śpiewają skowronki ,od świtu z nad bagien niesie się klangor żurawi . Nasze alpaczki też poczuły ten radosny powiew i z wielkim uporem szukają zielonej trawy ,która niestety jeszcze nie wyszła z nie ogrzanej ziemi.
Mamy nadzieję że już teraz będzie codziennie cieplej no i liczymy na wiosenny deszcz który zmyje zimowe ślady i da impuls przyrodzie do nowego życia.
Czekamy też na pierwsze w tym roku narodziny . Wszystkie dorosłe samice są już w wysokiej ciąży .Na dniach zacznie się więc u nas kolejne już misterium narodzin i całą wiosnę ,co kilka dni mamy nadzieję witać na świecie kolejne cudowne alpaczke cria :)

8 komentarzy:

 1. LA cria! powiekszy sie familia alpacza...mam nadzieje , ze pokazecie te malenstwa, juz jestem ciekawa jak beda wygladaly. Juz z Caracas serdeczne saludos!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak zawsze tak i teraz ,wiosenne wpisy poświęcamy w sporej części nowo narodzonym cria :)
   Rozumiemy że Caracas jest etapem w drodze do Polski :)
   Pozdrowienia dla Ciebie i pięknej stolicy :)))

   Usuń
 2. U nas nareszcie też wiosna, wyszliśmy z całym stadem na mały spacer, dziewczyny odpuściły sobie :) Gala uznała wyższość Hrabianki, a ta jej co jakiś czas przypomina, kto tu rządzi, kamień z serca. Pięknie wyglądają w stadzie Wasze Alpaki, a ich pyszczki są niesamowite. Szczęśliwych narodzin i oby trawa jak najszybciej się zazieleniła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykle tak jest że zwierzęta na pastwiskach ,gdy mają szansę wyznaczenia bespiecznej odległości i kawałka swojego bezpiecznego świata bardzo sprawnie się dogadują :)Hierarchia w stadzie musi być :)))

   Usuń
 3. Taaak, ja też koniecznie chcę popatrzeć na słodkie maluchy... bo jeszcze nigdy nie wiedziałam. Z całym szacunkiem dla Was i Waszych pociech ale domyślam się, że młode muszą być pocieszne i .... śmieszne.../?/ :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alpaki przez tysiące lat kształtowały w sobie t/z szybkie dorastanie, więc bardzo szybko cria zachowują się jak dorosłe a przy tym w pierwszym roku bardzo szybko rosną i poważnieją :)

   Usuń
 4. Niech się rodzą! Niech się szczęści!

  OdpowiedzUsuń
 5. a mówiłam (pisałam) :)) że sie zieleni wiosna ! Cudne alpaczki cieszą się słońcem, czekamy na chrzciny :)!! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń