CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

piątek, 1 czerwca 2012

Szlachetność i Elegancja


Tak jak pisaliśmy w poprzednim wpisie chcemy dziś pokazać połączone przez nas dwie królewskie materie. Kurtka z norek z ręcznie tkanymi z czarnej ,,Suri Rustic Wool" rękawami. Jesteśmy pewni że te wyjątkowo szlachetne materiały razem tworzą wyjątkowe ubranie .Wyjątkowo szlachetne ,wyjątkowo ciepłe i wyjątkowo unikalne :)
To co może nie do końca widać na zdjęciach obydwie materie futro norek i włókno Suri mają cudownie aksamitny  połysk który podkreśla jeszcze bardziej głęboką ciepłą czerń .
To co ważne wszystko razem wykonane jest od początku do końca bez użycia maszyn (ręcznie) co w dzisiejszym świecie prefabrykowanych ubrań ,jedzenia ... jest klasą samą w sobie .SZLACHETNOŚĆ i ELEGANCJA :)


10 komentarzy:

 1. Mi się podoba. Obawiam się, że tzw. ekolodzy nie darują wam tych norek....
  Nie ważne, że ich niby ekologiczne wytwory (np. sztuczne klapeczki półsezonowe wyrzucone w kosz po 2 miesiącach) będą się rozkładać lata, zatruwając środowisko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Biedne norki:((( Bo wełnę się pozyskuje bezboleśnie....ale futro to jakiegoś zwierzaka skóra! :((((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś Norka Amerykańska jest dużym problemem dla polskiego środowiska naturalnego. Ileś lat temu z przemysłowych ferm na Litwie uciekło sporo tych zwierząt ,zdziczały i wcale nie są BIEDNE ,wycięły prawie całkowicie w Polsce piżmaki ,wydry...itd. Jest to gatunek bardzo ekspansywny i wcale nie należy się nad nim zbytnio litować.
   ABSTRACHUJĄC,NIE MA NIC BARDZIEJ EKOLOGICZNEGO OD NATURALNYCH FUTER :) Dowód jest prosty do przeprowadzenia n.p. na norce amerykańskiej hodowanej w systemie fermowym. jednak nie chce nam się go tu przeprowadzać :)))
   Co do wełny pozyskiwanej bezboleśnie nie wiemy czy wiesz że spora część wełny owczej używanej w przemyśle włókienniczym pozyskiwanej jest ze skór poubojowo.

   Usuń
  2. Faktycznie norki to duży problem ekologiczny w niektórych obszarach Polski. Norki zostały sprowadzone dla futra, ale uciekły z hodowli, podobnie jak barszcz sosnowskiego sprowadzony jako nieprzemyślana pasza dla zwierząt. Norki rozprzestrzeniły się tak bardzo, że są zagrożeniem dla niektórych naszych rodzimy gatunków zwierząt. Norki to drapieżniki. Co prawda śliczne, ale podobnie jest z misiem pandą, piękny ale groźny. Rozumiem, że łatwiej zabić świnkę na obiad, bo przytulić się do niej nie da, a puchatą norkę o ślicznym futrze trudno. Jednak jest to problem i coś z nim trzeba zrobić.

   http://www.youtube.com/watch?v=0oBE3Oce1Q0
   http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/norka+ameryka%C5%84ska

   Usuń
 3. Z tym, że nie da się przytulić norki to nie jest do końca prawda ;) norkę można oswoić podobnie jak fretkę, choć jest to trochę trudniejsze.
  Sama jestem za naturalnymi futrami, ale nie do końca za norkami i nie chodzi tu o sympatię do tych zwierząt, a o ich inwazyjność. Ja widzę to akurat trochę inaczej niż Państwo. Dla mnie jeśli zwierze jest groźne dla środowiska, to nie powinno się dążyć do zakładania kolejnych ferm norczych (a tych będzie jeszcze więcej w Polsce przez wycofanie się m. in. Holandii z futerek). Jednak szczerze to ciężko byłoby mi to powiedzieć prosto w twarz ludziom, których znam, a pracują w norkach, bo to ich chleb. Do tego popularnością norki przewyższają długowłose lisy (których hodowla jest moim zdaniem trochę mniej uciążliwa dla środowiska jeśli zwierzę ucieknie z fermy). Ludzie wolą krótkowłose futra, bo w nich wyglądają korzystniej, tzn. norka nie pogrubia człowieka jak lis.
  Piżmakiem bym się nie przejmowała, w końcu to nie jest nasz rodzimy gatunek, a amerykański. Wydry dają sobie radę, zwłaszcza na stawach co nie cieszy rybaków. Najbardziej przez norki cierpią ptaki wodne, bo norka jest świetnie przystosowana do polowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możemy tylko napisać że zgadzamy się z każdym Pani słowem.To że dokomponowaliśmy i utkaliśmy rękawy z Suri do kamizeli z norek nie jest wcale wypowiedzią ZA tworzeniem bez ograniczeń kolejnych wielkich ferm norek. Jesteśmy jak wszyscy którym leży na sercu jakość środowiska naturalnego oburzeni faktem wycofania norki z czarnej listy gatunków niebezpiecznych dla środowiska.
   JESTEŚMY TYLKO WIELKIMI PRZECIWNIKAMI SZTUCZNYCH FUTER SKÓR I WYROBÓW WŁÓKIENNICZYCH BO TO ONE SĄ PRAWDZIWYM ZAGROŻENIEM DLA ŚRODOWISKA I DLA CZŁOWIEKA ,SĄ ANTY EKOLOGICZNE :)

   Usuń
 4. Futro, jest futro; szkodnik, jest szkodnik i, jak dla nas, sprawa jest zupełnie jasna. Nie bardzo jest o czym mówić. Dotyczy to zarówno norek, jak i np. osiadłych wilków, które siedzą w krzakach i wyżerają ludziom psy z zagród zamiast się plątać za jeleniami po dzikich lasach.

  Nie wymyślono zresztą nic, na nasze zimy, lepszego, niż czapka - lisiura, i kurtka - wilczura. :DDD

  Co do przedstawionego w poście Dzieła, niestety słabo widać na zdjęciach, ale zdaje się, że jest powalające!0d czego wyobraźnia? :DDDD

  Takie połączenie, to Wasz pomysł? Świetne!

  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z prośby klienki po chwili zastanowienia wymyśliliśmy z czego i jak to połączyć. Więc pomysł nasz ale zaszczepiony przez klientkę. TAK JAK ZAWSZE PISZEMY NASZYM KLIENTOM JESTEŚMY OTWARCI NA SUGESTIE ,NIE BOIMY SIĘ WYZWAŃ :D :D
   Co do wilków w Bieszczadach dziesiątkujących zwierzęta gospodarcze(krowy,owce,psy) gdyby były u nas i dobierały się do naszych alpak ,nie byłoby zlituj się, pokazali byśmy im gdzie jest ich miejsce :)))
   Pozdrawiamy Was :)

   Usuń
 5. Futro- produkt naturalny. Jednak jestem i będę przeciw.
  Warunki chowu zwierząt i ich cierpienia w zamknięciu plus późniejszy ubój, sprowadzanie obcych gatunków (norki amerykańskie, jenoty), które w wyniku ucieczek i zasilania rodzimych ekosystemów dokonują spustoszenia w populacjach ptaków, wypierają rodzimą norkę i wydatnie wpływają na ograniczenie populacji innych mniejszych drapieżników, przemawiają na nie.

  OdpowiedzUsuń
 6. i tak dzięki temu postowi , czytając komentarze dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy o norkach . Pozdrawiam i podglądam dalsze wasze pomysły .Czarna Suri jest piękna .

  OdpowiedzUsuń