CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

piątek, 24 stycznia 2014

Gdy na dworze -20*C : )


W te prawdziwie zimowe dni gdy jedno z nas (czyli Janusz) zajmuje się ,,kaletnictwem'' drugie (czyli Zosia) z rozpędu i podobno ; ) aby wyciśnięte farby na ,,palecie'' ( słowo paleta piszemy w cudzysłowie jej zdjęcie zamieszczamy obok : ) nie zmarnowały się zasychając przypomina sobie dawne czasy kiedy to zajmowaliśmy się czymś zupełnie innym. Bardzo często były to kopie choć nie tylko,a jeszcze częściej  były to kopie i obrazy o tematyce sakralnej. Czemu sakralnej, odpowiedź jest prosta, z racji zawodu wyuczonego i wykonywanego przez nas przez prawie 30 lat, czyli konserwacji dzieł sztuki, kościół i jego instytucje był naszym stałym i naturalnym klientem.
W chwili obecnej powstaje portret  św.Józefa z dzieciątkiem do jednego z kościołów na Mazowszu. Natchnieniem dla jego wyglądu i charakteru jest obraz z XVII.w.
Obraz jak zwykle jest dosyć sporych rozmiarów. To pewnie dlatego że Zosia jest ,,olbrzymem'' : ) lubi  wiec płótna  na których można poszaleć, chociaż zdarzało się jej malować rzeczy całkiem małe jak na przykład ..podróba'' specjalnie postarzana obrazu  Św.Franciszek z XVII.w czy gwasz ,,Ukrzyżowanie''

autorstwa zapomnianego przez Polaków Wojciecha Piechowskiego. Tak więc w te zimowe mroźne dni rozgrzewamy się pracując, tworząc jak zawsze różne wydawało by się nie mające ze sobą wiele wspólnego rzeczy.

6 komentarzy:

 1. CHYLE CZOŁA.
  pOzdrawiam, z dość ciepłego Belgowa i NAJ na nowy rok-oby nam się.

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdą porę roku spędzacie twórczo i pracowicie.

  A grzańca jakiego robicie od czasu do czasu? ;)

  Ciepłe pozdrowienia i uściski mocne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Już usiadłam malarce na ramieniu i podglądam w zachwycie!

  OdpowiedzUsuń
 4. A paleta jest cooooooooool !!!!

  Uściski

  OdpowiedzUsuń
 5. Zabrzmi gornolotnie moze,ale ciesze sie, ze sa tacy ludzie, jak Wy.
  Pozdrowienia z Alzacji sle.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wielka sztuka tak przekopiować obraz, coś o tym wiem, bo czasem też się tym zajmuję. Dużo jest za to satysfakcji po skończonej pracy.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń