CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

piątek, 19 czerwca 2015

Nasz kozioł ,,Alpejski Francuski''

Obi to w tym przypadku nie sklep a skrót od Obama :D tak nazywa się nowy członek naszego stada. Dla porządku genetycznego i postępu w jakości kolejnych kóz w naszym stadzie Czupurek pojechał do nowego stada, jego miejsce zajął piękny Alpejczyk nazwany przez byłych właścicieli Obama. Z racji niechętnego naszego stosunku do stanów zjednoczonych i wszystkiego co z nimi się wiąże, my będziemy nazywać koziołka Obi. Tak jak powiedział jego hodowca Obi jest przyszłościowym reproduktorem, w tej chwili ma 11 miesięcy. Nosi geny bardzo dobrych kóz Alpejskich Francuskich z Niemieckiej hodowli. Od długiego czasu szukaliśmy odpowiedniego reproduktora dla naszego stada i wreszcie się udało, co nie jest w Polsce takie łatwe. Musi się spotkać w jednym zwierzątku kilka cech jednocześnie; piękny eksterier, odpowiedni przodkowie w linii żeńskiej (mleczność), właściwe odchowanie kozła - gabaryty, które nie są tylko efektem genów. Obi jest piękny ma na ,,dużym plusie'' wszystkie te cechy. Efekt będzie widoczny za dwa lata. Na tym polega hodowlana ruletka :)


4 komentarze:

 1. Z ogromną przyjemnością oglądam Wasz nowy nabytek :) Rzeczywiście baardzo piękny! Linia grzbietu, ustawienie nóg, głęboka klatka piersiowa, pojemny brzuch, no nic dodać...Jeśli cechy użytkowe okażą się tak dobre, jak eksterier to postęp hodowlany macie zapewniony:)
  Tak to już jest w hodowli, że na skutki decyzji trzeba czekać czasem kilka lat, no cóż, to zajęcie dla cierpliwych, ale na szczęście koza to nie koń :)
  Myśli serdeczne posyłam, deszczu życzę:)
  H.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło nam Haniu przeczytać taką opinię od Fachowca :) Szukaliśmy koziołka z pół roku (zaznaczamy że ceny nie limitowaliśmy) i wreszcie się udało. Liczymy że Obi zrobi to co trzeba :) i będą tego efekty.
  Ściskamy Was i również deszczu życzymy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obi jest genetycznie bezrożny czy dekornizowany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obi jest genetycznie bezrożny, w naszym przypadku (wszystkie kozy mamy rogate) specjalnie wpuściliśmy bezrożnego .
   Pozdrawiamy :)

   Usuń