CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

czwartek, 10 września 2015

Tomme de chevre -Gospodarstwo ,,Kozi Las''

1

2
Dziś kilka słów o serze a dokładnie o Tomme. Jest to jeden z najstarszych gatunków sera wytwarzanych przez człowieka. We Francji robiony jest w kilkunastu odmianach między innymi ,,Tomme de chevre'' - Tomme kozi , tę odmianę wytwarzamy w naszym gospodarstwie. To właśnie Tomme dojrzewa w naszej dojrzewalni, to nim raczymy naszych gości, znajomych i klientów.  Tomme to ser górski wytwarzany  głównie w alpejskiej części Francji i Szwajcarii. W regionie tym jest sporo potraw regionalnych które nie mogą się obyć bez jego niezwykłego smaku, na przykład Truffade, lub daniami w których łączy się smażone ziemniaki właśnie z serem Tomme.
Często widzimy tak TU na blogach jak też w ogóle w internecie polskim coś co NAZYWANE JEST SEREM DOJRZEWAJĄCYM : ) Ciśnie nam się wtedy do głowy tylko jedna myśl ,,Tylko w Polsce można bundz- półprodukt który dopiero ma być serem (jak dobrze pójdzie) nazwać i sprzedać jako ser dojrzewający''
Tomme aby mógł nosić tą nazwę i być dopuszczony do sprzedaży musi dojrzewać w piwnicach co najmniej trzy miesiące : ) Nasze sery w momencie ,,oglądania światła dziennego'' mają około czterech miesięcy i więcej, tak naprawdę proponujemy odpowiedni ser w zależności od stopnia ,,zaawansowania, doświadczenia serowego klienta''
3
Z naszych Tomme jesteśmy w stanie zaproponować ,,deskę'' z kilkoma serami o różnym smaku, aromacie i głębi : ) wszystko zleżnie od stopnia dojrzałości i momentu w którym ser był warzony.
Przy dzisiejszym wpisie specjalnie użyliśmy oprawy fotograficznej mieszając zdjęcia naszych serów ze zdjęciami serów z najlepszych francuskich piwnic. Zapraszamy Tych którzy mają na to ochotę na oznaczenie ( wybranie) naszych Tomme i podaniu w komentarzu które są z gospodarstwa ,,Kozi Las''
OBIECUJEMY NAGRODĘ DLA ZWYCIĘSCY:) Ogłoszenie wyników w sobotę 12.09  wieczorem, do zwycięscy się odezwiemy i poprosimy o adres : )
4

5

6

10 komentarzy:

 1. No to podaję: Wasze są na zdjęciach trzy (to w koszyku) i pięć (to najmniejsze) i ostanie :)
  Ale i tak muszę coś od was zamówić, wkrótce wyślę maila :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Drugie, ostatnie i przed ostatnie:) przynajmniej tak to wyświetla mi sie na tel.
  Wlada:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie piękne :) No to zgaduję...2,3 i 5 są Wasze?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1,2,4,5 są Wasze. Jadłabym je w towarzystwie wina,mniam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam
  Moim zdaniem wasze sery są na zdjęciach: 1,2 i 5.
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. SŁOWO SIĘ RZEKŁO... CHCEMY NAJPIERW BARDZO PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM ( jak zdążyliśmy już przywyknąć, tłoku nie było. ZA UDZIAŁ W NASZEJ ZGADUJ - ZGADULI.
  ZDJĘCIA NASZE I Z NASZEJ PIWNICY TO 1, 2, 5.
  CYFRY TE PADŁY W SKROMNYM KOMENTARZU DO TEJ PORY NIE ZNANEJ NAM ,,PODCZYTYWACZKI'' (nigdy do tej pory nie zostawiła u nas śladu swej wizyty) @ ArMar prosimy o podanie nam adresu na który będziemy mogli wysłać obiecaną nagrodę. Nasz e-mail los.alpaqueros@op.pl.
  Jeśli to możliwe prosimy o napisanie komentarza i zdradzenie, jak udało się trafić na właściwą odpowiedź : )
  Jeszcze raz dziękujemy Wiernym ,,Podczytywaczom'' za udział w zabawie.
  Pozdrawiamy
  Zosia i Janusz Gospodarstwo ,,Kozi Las''

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo nam miło że odezwał się już do nas BARDZO SYMPATYCZNY ZWYCIĘZCA : )
   Zacytujemy fragment dotyczący właściwej odpowiedzi.

   ,,Jeśli chodzi o to jak wytypowałem obrazki:
   1.- sery w dojrzewalni - kiedyś były fotki z dojrzewalni i mi pasowało
   2. ser podobny do sera z prawej strony na zdjęci nr 1 i położony na materiale w Waszym stylu :)
   zdjęcia 3 i 4 ten papier pod serem nie pasuje do Was- przecież robicie wszystko profesjonalnie, a to tak wygląda jak w sklepie na ladzie .
   5 . ser w dojrzewalni
   6 . ser nie podobny do serów ze zdjęcia pierwszego( z lewej strony)
   To tyle o mojej "pokrętnej" logice , która o dziwo doprowadziła mnie do zwycięstwa.
   Bardzo się cieszę ze zwycięstwa - może teraz i w lotto sobie zagram :)

   Jeszcze raz gratulujemy : )

   Usuń
  2. Też serdecznie gratuluje:)
   Może następnym razem mi sie uda;)

   Pozdrawiam deszczowo, Wlada.

   Usuń
  3. Już będziemy myśleć o co można zapytać naszych wiernych ,,podczytywaczy'' i jak nagrodzić zwycięzcę : )
   U nas drugi dzień tylko chmury i zimny wiatr, straciliśmy już nadzieję na deszcz. Obserwując to co się dzieję doszliśmy do wniosku że chyba mieszkamy na przyszłej pustyni bo to czeka nasze tereny jak nic się nie zmieni :(
   Pozdrawiamy
   Zosia i Janusz

   Usuń
 7. A wiecie że też już o tym tak myślałam. Nasze siedlisko jest na wyższej części terenu, im dalej w las tym zawsze było mokrzej, niedaleko są torfowe rezerwaty. I na naszej 'górce' zawsze wody było w sam raz, a w tym roku nawet pogłębianie studni mało dało. Torfy wyschły tak, że całe lato trapiły je pożary, rowy melioracyjne można było przejść suchą stopą.. Nie mówiąc już o tym jak to na plony z pól wpłynęło. A jeszcze zima ma być bezśnieżna! Ciężko będzie, Moi Drodzy.

  OdpowiedzUsuń