CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

poniedziałek, 18 stycznia 2016

Mroźny poranek : )


Dziś jak od kilku dni przywitał nas mroźny poranek. Rano około ósmej gdy zaczynaliśmy jak codziennie prace przy naszych kozach, termometr pokazywał prawie -14*C. Przyznamy że im jesteśmy starsi coraz mniej podobają nam się takie temperatury. Pomyśleć że jakieś dwadzieścia pięć lat temu gdy prowadziliśmy hodowlę Syberian Husky o znanym do dziś wśród hodowców tych wspaniałych psów przydomku KAMCZADAŁ, naszym marzeniem był wyjazd na Alaskę i udział w tamtejszych wyścigach psich zaprzęgów :) Nasze kozy z racji rasy i wielowiekowego przystosowania do Alpejskich zim znoszą takie temperatury bez najmniejszych problemów, jedyną dolegliwością dla nich jest ograniczony tylko do koziarni ruch. Niestety padok do koła jest zaśnieżony na tyle że kozie szaleństwa na nim są nie możliwe.
 Uszczęśliwione taką pogoda i temperaturami są nasze Qartuli Nagazi, szaleńcze gonitwy w śniegu i sprawdzanie tropów pozostawionych po nocy są ulubionym zajęciem Dżybira i Okro.
My tak jak już wyżej napisaliśmy mamy nadzieje że szybko powróci do nas ,,angielska zima'' czyli około zero stopni Celsjusza.
2 komentarze: