CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

wtorek, 16 sierpnia 2016

Czy warto posłuchać ???

Może dla niektórych nie będzie to odkryciem, dla nas jest. Nie możemy powiedzieć o sobie że śledzimy polską twórczość muzyczną ale słuchamy ,,Polskiego'' radia oglądamy ,,Polską'' telewizję. Dziś chyba przez przypadek w jednej z lokalnych rozgłośni usłyszeliśmy jeden z tych utworów Pana Zbigniew Wodeckiego. Wryło nas w ziemię (bo mamy zwyczaj słuchania tekstów piosenek) Jak się potem okazała nie są to nowe utwory tego wykonawcy jak się nam wydawało, mają one już po kilka lat ( dziwne tylko że bez względu na to kto ,,na tronie'' utwory takie leżą ukryte w ciemnym kącie)
  Czemu o tym piszemy, co nas skłoniło do pisania tego dziś ???  Wczoraj w urywkach zerknęliśmy na maskaradę pod tytułem ,,DEFILADA'' To co rzuciło nam się w oczy, to chmury spalin wydychanych z czeluści amerykańskiego złomu (sojusznikom taniej sprezentować ,,polaczkom'' złom po kilku kampaniach wojennych niż go u siebie demontować i przerabiać) , powietrze niebieskie od wszelkiego rodzaju zabójczych tlenków i tatusiowie z maleńkimi dziećmi pchający się do tej komory gazowej zafundowanej nam i wychwalanej z wielką dumą przez....
Często się zastanawiamy co się stało z tym DUMNYM NARODEM że tak łatwo daje się rozgrywać i szczuć temu chazarskiemu ścierwu, którego ugrupowania walczą między sobą o to, kto będzie czerpał zyski ze zniewolonych Polaków.
POSŁUCHAJCIE (jeśli nie znacie) Z UWAGĄ TYCH TEKSTÓW i pomyślcie.

                                                                                                                                                            


10 komentarzy:

 1. aleście sobie wybrali "idola"
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17080468,Zbigniew_Wodecki_sojusznikiem_osob_LGBT___Mysle__ze.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytanie ze ZROZUMIENIEM to umiejętność coraz rzadsza w Polsce, ale warto ją posiąść. Gdzie jest w naszym tekście choćby słowo o Wodeckim MY PISZEMY O TEKŚCIE A NIE O TYM KTO GO ŚPIEWA.
   Pozdrawiamy i podpowiadamy warto rozumieć czego się słucha i co się czyta :)

   Usuń
 2. Wysłuchałam do końca. Fajnie, żeście zamieścili te piosenki, bo są bardzo mądre, trafne i uniwersalne jednocześnie. Nie spodziewałam się po Wodeckim takich wyważonych tekstów, zawsze kojarzył mi się z muzyką lżejszą, "chałupy łelkam tu" i te sprawy... Na ale to już kwestia mojej niewiedzy.
  Chociaż i "Chałupy welcome to" podobały mi się pewnego czasu i nieźle się przy tej muzyce balowało. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla ścisłości, autorem tekstów tych piosenek jest Jan Wołek.
   Serdecznie Was pozdrawiamy :)

   Usuń
  2. No to znowu się czegoś dowiedziałam. Człowiek jakoś nie pamięta o pracy autorów tekstów, kompozytorów, znikają jakby w cieniu wykonawcy.
   Albo pracy tłumaczy literatury. To jest dopiero niewidzialna robota.
   Pozdrawiamy też.

   Usuń
 3. Przy okazji odpowiadając (nieopublikowanemu) @Anonimowi ,,a niestety na "Pana" trzeba mieć wygląd, pieniądze i pochodzenie'' Dokładnie tak wydaje się wszystkim CHAMOM paniusiu. Panem człowiek się rodzi i tyle, czy z pieniędzmi czy bez czy z wyglądem czy bez niego, się nim jest :)

  OdpowiedzUsuń
 4. przy okazji warto publikować całe komentarze anonimów ;) słaby ten blogasek, a niepublikowanie czegoś co autorom nie pasuje jeszcze słabsze. pozdrawiam szeptem :-* :D :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To że czasami w ogóle publikujemy @Anonimowe wypociny to odstępstwo od zasady o której ciągle nam się przypomina,, Trolle i anonimy do kibla won i nie dyskutować''
   A'propos ,,blogaska'' to nie zauważyliśmy na pulpicie abyś poświęciła mu czas i przejrzała choćby pobieżnie, jak zawsze @Anonimy wpadają TU powycierać sobie pysk z piany zawiści i dowartościować ANONIMOWO swoje maleńkie ego. Tak się składa że naszym prawem jest robić TU to co uważamy za słuszne a publikowanie całego gówna które dociera do nas anonimowo zmuszałoby nas do bycia równie chamskimi jak @Anonimy.

   Usuń
 5. Teksty Jana Wołka jak zawsze ,niosą mądre przesłanie.Wykonanie przez Wodeckiego punktuje to co najważniejsze.I to ma głęboki sens.
  Do mnie w ogóle przemawiają teksty o przesłaniu patriotycznym.Mądre ,refleksyne i niestety mało optymistyczne.Ale nie można byc optymistą patrząc na to co się dzieje.I już nawet czerpanie z dawnych wzorców traktowane jest jako przeżytek.Teraz ,podobają się ,nie wszystkim na szczęście, piosenki typu /przepraszam ...jebać mi się chce. I to tez jedna karta naszej kultury.Ale nie moja!
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy @liiviia za Twój komentarz. Właśnie potrzebne było tu spojrzenie muzyka-profesjonalisty.
   Ujęłaś w słowa dokładnie to co i my myślimy.
   Serdecznie pozdrawiamy i nieustająco życzymy zdrowia i siły :)

   Usuń