CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

poniedziałek, 13 lutego 2017

Czemu nie... ???

Nasza aktywność blogowa niezbyt wystrzałowa ale powód jest bardzo prosty, BRAK CZASU!!! Dziwna informacja dla tych którzy pewnie jak większość Polaków uważa ze na wsi to tak na prawdę słodkie lenistwo, nic nierobienie... bo przecież TU wszystko samo rośnie ; ) Otóż, samo nie rośnie, nie tylko latem trzeba pracować sumiennie.

 

Pracujemy od rana do nocy, zamówienia alpakowe pewnie dzięki wreszcie normalnej zimie nie pozwalają nam bałamucić. Kołowrotek furkocze kręcąc piękną ,,Rustic Alpaca Wool'' W tym roku w przepięknych ,,kolorach ziemi'' różnych odcieniach brązu od jasnego mlecznego beżu do ciemnego przypalonego brązu, przez karmelowe, camelowe... Krosno skrzypi rytmicznie w rytm podnoszonych i opuszczanych nicielnic a między nitkami osnowy czółno z nitką wątku tworząc kolejne centymetry, metry... koca. Ciepłego miękkiego ,,Złota Andów'' zwijane na wałku odbiorczym aby za kilka dni stworzyć jedną całość naszego projektu, projektu który przez lata będzie dawał miłe, suche ciepło swojej właścicielce.

Odgłosy kołowrotka i skrzypienie krosna łączy się w całość z muzyką płynącą z głośnika w kącie... muzyką starą, przedwieczną jak całe to furczenie i skrzypienie, muzyką która dzięki swej  pięknej harmonii i wzniosłości wprowadza w stan który pozwala wyciszyć się uspokoić i wykonywać żmudną pracę podobną pracy pająka przędącego i tkającego. Ci którzy zaglądają do nas od dawna wiedzą bo kiedyś już pisaliśmy, w pracy pomaga nam muzyka Chasydzka, muzyka Żydowskiego odłamu religijnego który swój początek w końcu XVII wieku wywodzi z terenów Polskich Kresów Wschodnich. Mamy swój ulubiony chór i jego kolejnych solistów. SHIRA to doskonała harmonia męskich i chłopięcych głosów. Chasydyzm jako jeden z niewielu ruchów religijnych na świecie uważa że cześć Bogu i zjednoczenie z nim można osiągać i wyrażać we wszystkich czynnościach dnia codziennego, śpiew i taniec Chasydzki jest jednym ze sposobów na bycie ze Stwórcą. Polecamy tym którzy szukają ukojenia i wyciszenia, ciche włączenie chóru SHIRA wieczorem i pozwolenie sobie na to aby te cudowne harmonijne dźwięki poniosły Was w świat spokoju i piękna .


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz