CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

czwartek, 23 grudnia 2010



CHCEMY WSZYSTKIM KTÓRZY TU DO NAS ZAGLĄDAJĄ ZŁOŻYĆ SERDECZNE ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ZDROWIA I SAMYCH RADOŚCI,SPEŁNIENIA WSZYSTKICH PRAGNIEŃ I TYLKO DOBRYCH NIESPODZIANEK.NIECH DOBRO WAS NIE OPUSZCZA.
ZOSIA I JANUSZ ,,Los alpaqueros-manufacture"


wtorek, 21 grudnia 2010

Tkany tradycyjnie koc z alpaki- rustic beauty and heat guaranteed



Tak jak obiecaliśmy,pokazujemy pierwszy krok.
Zdjęliśmy z krosien 1/3 części przyszłego koca.O jego puszystości niech świadczy to, że ten pas 200x52 cm waży tylko 59dkg.Jest mięciutki i cudownie delikatny w dotyku.



Projekt nazwaliśmy ,,Peruvian coffee".Koc będzie rozgrzewał swoją właścicielkę jak filiżanka aromatycznej peruwiańskiej kawy ze wzgórz Chanchamyo.Jego kolorystyka i przenikanie barw kojarzy się z pianką w porannej filiżance kawy.

sobota, 18 grudnia 2010

Manta de alpaca traditional

Od kilkunastu dni pracujemy nad super ciekawym zamówieniem. KOC 160x200cm, tradycja i współczesność.Włóczkę Zosia specjalnie przędła lekko skręcając(jest całkowicie taka jak przędziona na wrzecionku,puszysta niesamowicie miękka)
Osnowa jest z pojedyńczej Baby Alpaca,wątek z leciutko skęconej podwójnej w kolorze Vicuń.


Na zdjęciu nie możemy tego pokazać,ale koc jest jak utkany z puchu,lekki i delikatny w dotyku.
Tkany jest na tradycyjnym krośnie, będzie z trzech pasów połączonych w pionie dwiema kolorowymi krajkami tkanymi na krośnie INKLE.
Tradycyjne krosna Aymara to około 40-50cm więc koce,poncha zawsze były szyte z kilku pasów tkaniny zwykle łączone krajkami dekoracyjnymi co dawało piękny efekt plastyczny.


Będziemy się starać pokazywać na blogu kolejne etapy, no i efekt końcowy.Prawda jest taka że i tak nie zobaczycie (poczujecie)tego co w nim najważniejsze miękkość i ciepło które taki koc daje.

środa, 15 grudnia 2010

Alpacas and winter


Przyszła zima i chyba nie ma zamiaru szybko odejść.
Bardzo często jesteśmy pytani ,,a jak alpaki znoszą zimę ?".Kiedyś o tym pisaliśmy,są to zierzęta pochodzące z półkuli południowej,ale z rejonów wysokogórskich.Bardzo często w Andach są hodowane na wysokości około 5000 m.n.p.m. Na takich wysokościach często bywa tak, że w dzień temperatura sięga +25*C a nocą spada nawet do -20*C.Niskie temperatury nie są dla alpaki niczym niezwyłym.



Wełna która je chroni przez tysiące lat była kształtowana właśnie w tak ekstremalnych warunkach.To one są głównym czynnikiem który dał niezwykłe zalety tej unikalnej okrywie.
Bardzo cienkie(w granicach 20 micronów)włókna o torebkowej budowie są 6 razy cieplejsze od owczej wełny.Budowa ta powoduje też to,że wełna ta bardzo trudno przyjmyje wodę,więc doskonale chroni przed wilgocią.


Na świecie ubrania z alpaki często są używane przy sportach ekstremalnych.Jej zalety są cenione przez żeglarzy,alpinistów.Wysoka termoizolacja a zarazem odporność na wilgoć dają wysoki komfort cieplny nawet w ekstremalnych warunkach.



Alpaki nie boją się zimna ,a tarzanie się w śniegu to ich ulubiona zabawa,a też sposób na higienę.Tak utrzymują wełnę w doskonałej czystości.

czwartek, 9 grudnia 2010

Alpaca Wool-z uśmiechem o naszych wyrobach z alpaki



Dzięki doskonałemu,miejscami lekko satyrycznemu artykułowi Pana redaktora Wiesława Hagedornego,po raz kolejny mogliśmy dotrzeć do szerszego audytorium z informacjami o alpakach i o wyrobach z ich wspaniałej wełny.
Wiemy że mówienie o jej zaletach i niezwykłości w świecie przepełnionym(kłamliwymi) reklamami jest co nieco śmieszne.Mamy jednak cały czas nadzieję,że skoro Rustic Peru Wool obronła swoją sławę i ekskluzywną markę przez 6000 lat,a w dzisiejszych czasach zdobywa przebojem najbardziej wymagające rynki świata i ich klientów,znajdzie uznanie też wśród polskich wymagających klientów.Docenienie jej ekskluzywnej jakości to tylko kwestia czasu.

sobota, 4 grudnia 2010

ORO DE LOS ANDES


,,Cashmer of the Andes" Alpaka i kaszmir mają ze soba wiele wspólnego,oba te włókna pochodzą od zwierząt ukształtowanych genetycznie przez surowy górski klimat.Alpaka i kaszmir należą do t/z włókien naturalnych specjalnych.Dlaczego specjalnych,bo oba te włókna są najcieńszymi włóknami występującymi w naturze.
Wełna alpaki dzięki swej ciekawej budowie (widocznej dopiero pod mikroskopem) jest jednak o wielokroć cieplejsza od pozostałych (również kaszmiru).
Bardzo surowe warunki klimatyczne panujące na wysokości 3.500m.n.p.m.kształtowały to włókno przez tysiące lat.Dziś możemy korzystać z jego cudownych zalet chroniąc się przed zimnem.Nie jest przypadkiem że ludy Andów wełnę alpak nazywają andyjskim złotem.Ta wełna pozwala im żyć w pięknych ale bardzo nieprzyjaznych górach.


Alpaki na tle świętej góry Inków ,,Ausangate"(Na tej górze według wierzeń Quechua Wirakocha dał pod opiekę ludziom alpaki)


Mimo iż naturalne środowisko alpak dalece różni się od łąki pod lasem na Warmii,u nas czują się świetnie.Poza doskonałą wełną mają też umiejętność przystosowywania się do właściwie każdych warunków,a ich włókno nie traci na jakości,ta jest zakodowana w genach tych cudownych zwierząt całkiem nie z tego świata.