CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

niedziela, 3 lipca 2011

Eco Fashion - nadchodzi czas alpaki.

 
Dzięki temu że zrobiła się nam wreszcie piękna pogoda ,z czystym sumieniem możemy napisać o modzie na wełnę z alpaki i postępującym trendzie na modę ECOlogiczną .Dwa dni temu odwiedził nas Dr inż Zdzisław Czaplicki z ,,Institute of Natural Fiber " największy autorytet w Polsce jeśli chodzi o wókna naturalne, w tym również wełny. Pan Doktor Czaplicki od kilku lat poważnie zajmuje się włóknem alpak ,prowadzi wielokierunkowe badania nad ich jakością i wykorzystaniem. Rozmowa nasza mineła w obustronnym zaciekawieniu tak naszymi działaniami w dziedzinie Eco Rustic Natural Alpaca Wool jak również z otwartymi buziami słuchaliśmy o efektach kilku lat pracy naukowca i pasjonata pracującego nad większą popularnością włókna o niezwykłych właściwościach jakim jest alpaka.
Niebawem  ukaże się angielsko języczna publikacja w specjalistycznym piśmie włókienników ,omawiająca wyniki badań i wnioski płynące z kilkuletnich doświadczeń, oraz potem monografia dotycząca wyłącznie wełny alpak.
Często pisaliśmy w naszych postach o tak zwanej Rustic Alpaca Wool., dziś chcemy pokazać Wam film z dalekiego Ecuadoru pokazujący wytwarzanie a następnie sposób użytkowania przez wielkich kreatorów mody wełny z alpaki. Mając  nadzieję a nawet pewność potwierdzoną przez Doktora Zdzisława Czaplickiego że wełna alpak to przyszłość włókiennictwa i mody ekologicznej.
Przecież wiecie państwo ile w tych przemysłowych włóczkach jest chemii ,z barwienia -metale ciężkie no i wiele innych służących do wytworzenia i przetworzenia tych włókien .

7 komentarzy:

 1. A daj Wam Boże, żyć wygodnie z Waszej Pasji i Pracy. Życzymy zamówień na co najmniej dwa lata w przód! U nas paskudnie siąpi, wieje i chłodzi, nie widać temu końca i wiadomości, że fajnym, zwariowanym, pracowitym i kreatywnym Ludziom, jak Wy, udaje się są jedynym promyczkiem słońca. (Nie licząc lecącej teraz, dzięki Waszym wcześniejszym wpisom, Mercedes Sosa z Joan Baez. :D )
  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też myślę, że ludzie zaczną coraz częściej kupować naturalne wełny, w tym alpaki. Cały ten świat stał się plastkiowym śmietnikiem, zarówno jedzenie, jak i ubranie. Nienawidzę syntetycznych włókien i wszystkiego co plastikowe. Dlatego przyłączam sie do poprzedników i życzę Wam żeby Wasze piękne wyroby znajdowały nabywców, a ludzie ustawiali się po nie w kolejce. Dla mnie jesteście wzorem niedoścignionym... a Wasze prace są niepowtarzalne..

  OdpowiedzUsuń
 3. @Go i Rado -dziękujemy bardzo ża Waszą życzliwość dla nas i naszych poczynań.Co do Mercedes Sosa śpiewa nam cały czas nawet jak wszystkie sprzęty są wyłączone(w głowach :)
  P.S.
  U nas od kilku godzin się przejaśnia!

  OdpowiedzUsuń
 4. @jola -niskie ukłony za dobre życzenia,jak spełnią się choć w połowie to będziemy szczęśliwi.
  Co do tego ścigania to..nie onieśmielaj nas.Uważamy że każdy jest na swój sposób niepowtarzalny i rzecz w tym aby się wszystkim ,,chciało chcieć"

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam wielką nadzieję, że coraz więcej ludzi będzie zwracać się częściej w stronę ekologii, ze szczególnym uwzględnieniem włókien naturalnych. I mam nadzieję, że taka zmiana popytu zmieni choć trochę podaż tego, co jest w sklepach odzieżowych. Podobnie jak Jola nie znoszę sztucznych włókien i jest naprawdę ciężko kupić fajny ciuch z naturalnych materiałów w rozsądnej cenie. Parę tygodni temu zszokowałam się filmikiem na YouTube, w którym Książę Karol prezentuje Brytyjczykom zalety wełny w ramach "Wool Project". I mam nadzieję, że ludzie naprawdę zaczną doceniać to, co dostaliśmy i dostajemy codziennie od natury. Oby czynnikiem decydującym o zakupie w coraz mniejszym stopniu była cena, a w coraz większym jakość i pochodzenie surowca. Pozdrawiam serdecznie i życzę samych sukcesów dla Was i Waszych cudownych alpak! Jestem nimi zauroczona :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie przede wszystkim ważne jest, że ta wełna jest piękna, a że zdrowa i naturalna to też super. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. awesome blog! keep writing this awesome stuff\nAlso visit my page : mission tx real estate

  OdpowiedzUsuń