CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

niedziela, 4 grudnia 2011

Czwarty grudnia ?


Dziś przed południem aż trudno było  uwierzyć ze to czwarty grudnia , gdyby nie chłodny wiatr byłoby cudownie. Taką piękną pogodę wykorzystują nasze zwierzątka ,nie jest to już sezon pastwiskowy ale alpaka zwierzę przez tysiące lat przystosowywane do życia w bardzo trudnych warunkach potrafi nawet o tej porze znaleźć na wybiegu jeszcze coś do poskubania.
Tak piękne przedpołudnie jest też zbawienne dla naszej ,,Gwiazdki" która ma już trzy dni i potrzebuje promieni słońca (witamina D ) oraz ruchu na dużej przestrzeni. Jako że z Morelką są w odzielnym kojcu dla matki z dzieckiem, pobyt ze stadem na wybiegu jest okazją dla obydwu stron (stada i Gwiazdki) do wspólnego poznawania się i wyrabiania instynktu stadnego który u alpak jest wyjątkowo silny.
Największą adoracją Gwiazdka otaczana jest przez córkę Moreli z zeszłego roku Tequile która nie do końca chce się pogodzić z tym że zastąpiła ją młodsza córeczka Morelii.
Jedną z wielu niezwykłych cech alpak jest to że bardzo szybko stają się bardzo zaradne i właściwie drugiego -  trzeciego dnia są w stanie ze stadem pokonywać wszystkie niedogodności spotykane na bezkresnych Andyjskich Punach (wysokogórskie łąki położone na wysokości ponad 4000 mnpm).
Gwiazdka jak widać jest już sprawną, pewną siebie członkinią stada :)10 komentarzy:

 1. To chyba będzie ktoś specjalny... najwyraźniej przed narodzeniem wskazano ją palcem i dało się nawet słyszeć głos: "idź już, idź, do Janusza i Zosi". I tak pojawiła się w Mazurskim lesie z odciskiem palca tego, który wskazywał :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Patrzac sie na Gwiazdke nie sposob sie nie usmiechnac, do siebie , do niej, do Was! jest sliczna i taka slodka. Saludos i znowu tutaj pada deszcz, chociaz rano troszke slonca nam bylo dane i moglam wyjsc na niedzielny spacer.
  PS. dzieki za poprawke, juz wiem ze lania a nie sarna.

  OdpowiedzUsuń
 3. @klau -my naprawdę wierzymy w sprawczą moc takich wskazań palcem i z całego serca robimy wszystko, aby nie zawieść Wskazującego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. @grazyna -u nas mozemy spodziewac się tylko zimy, Ty w pieknej Venezueli cudnego lata :)
  Pozdrawiamy z uśmiechem bo jutro przecież zaświeci słońce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. nie mogę się napatrzeć na te urocze zwierzęta... choć na te dorosłe patrzę przewrotnie pod kątem "wełenki"
  Gwiazdeczka jak każde dziecko jest rozkoszna....
  a słońca u mnie dziś brak, pada cały czas deszcz
  zasyłam więc podgórskie pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczne maleństwo, rzeczywiście pogoda zupełnie nie grudniowa, przynajmniej Gwiazdeczka pozna swoją dużą rodzinę, jeszcze raz to napiszę, jest cudowna :)

  OdpowiedzUsuń