CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

sobota, 16 lutego 2013

???

                            Nie próbujcie nas definiować, nie będziemy tacy, jakimi wy chcecie nas mieć.
                                         Nie zaakceptujemy losu jaki wy dla nas wybraliście.
                             Nie przyjmiemy waszych warunków, nie nagniemy się do waszych reguł.
                                      Jedynym sposobem wyeliminowania nas jest zniszczenie,
                                                  A wy nie jesteście w stanie tego zrobić.
                                                                 My jesteśmy wolni.

Siłą obrazów Zapaty jest ukazywanie prawdy. Europa nie znosi prawdy, woli od niej niezachwianą pewność i telewizję. Wierzy w dobroczynną i konieczną naturę praw ekonomicznych i myśli, że jeśli świat ma się źle to dlatego, że nie nauczył się lekcji. Europa prowadzi wojnę, ale o tym nie wie. Niczemu nie jest winna i nic nie pojmuje. Zresztą, czy rozumna Europa może być brutalna? Dlatego trzeba być mieszkańcem Ameryki Łacińskiej, żeby ujrzeć rzeczy tak, jak je widzi Zapata. 
   Obraz ,,SPOTKANIE'' autorstwa Jaime Zapaty ur. w 1957 w Quito - Ekwador.
P.S. 
 Czy te słowa mogli napisać ludzie uznawani przez t/z świat zachodni za terrorystów ? Czym  w takim razie jest świat zachodni, kim jest społeczeństwo zachodu które tak myśli i pozwala na to aby rządzący (podobno) w ich imieniu tak mówili ?
TO TAKIE ,,SŁOWO NA NIEDZIELĘ'' DLA TYCH KTÓRZY JESZCZE NIE UWAŻAJĄ ŻE MYŚLENIE BOLI, I LEPIEJ WŁĄCZYĆ tvn24
Do dziśiejszego wpisu jak nic pasuje jeden z utworów naszego idola Manu Chao, popierającego publicznie ruch którego deklarację cytujemy na początku wpisu :)
 

 

11 komentarzy:

 1. Czy rozumna Europa - nie wiem, zależy, co pod tym rozumiemy, ale racjonalna Europa na pewno jest okrutna. Niszczy ideały, niszczy w wielkich trybach przepisów ludzi, urzędniczy młynek mieli ludzi na miazgę.
  Racjonalna Europa wyrzuciła na śmietnik chrześcijaństwo, a teraz gnijąc, dziwi się dlaczego jest tak źle.
  Ludzie czują się bezradni wobec machiny biurokracji, a wszyscy wszystkich okradają i okłamują.
  I nikt już nie potrafi uderzyć się w piersi i powiedzieć - moja wina - chcę naprawić zło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcieliśmy przypomnieć że na czele conquisty szli panowie w habitach z krzyżem wzniesionym do góry :( Oni to między innymi mają na sumieniu miliony istnień ludzkich w Ameryce Łacińskiej i unicestwienie całych narodów. Zresztą w krajach uchodzących za Katolickie, po dziś dzień ich prawowici właściciele i odwieczni mieszkańcy, tacy jak Quechua, Aymara... uchodzą za podludzi, a w najlepszym wypadku obywateli 2-3 kategorii.
   Co do złą, to jesteśmy głęboko przekonani że nie trzeba go naprawiać, ZŁA po prostu nie wolno czynić.
   Pozdrawiamy :)

   Usuń
  2. Ci w habitach i tak byli lepsi od tych w zbrojach. Barbarzyństwo było powszechne i niewybaczalne.
   Można marzyć o nie czynieniu zła, jednak to już uczynione trzeba naprawiać i zadośćuczynić.
   Jak obronić się przed dalszym czynieniem zła wyrzucając z życia podstawowe zasady?
   Nawet przykazanie "nie zabijaj: jest już poddawane dyskusji i w wielu wypadkach negowane. Inne są już dawno łamane na wszystkie sposoby.

   Usuń
  3. Nie rozumiemy na podstawie czego piszesz że byli lepsi. Czy dlatego że mieli na sobie habity ? Jak powiększysz (klikając)obraz Zapaty i dokładnie się przyjrzysz, to ten w zbroi na zwieńczeniu hełmu ma co?...
   Nie wiemy też dlaczego piszesz w czasie przeszłym,,barbarzyństwo było powszechne'' tam (w Ameryce Łacińskiej)apartheid w latynoskim wydaniu trwa po dziś dzień, a wszystko to na oczach i pod nosem księży, zakonników, misjonarzy, w krajach mieniących się katolickimi :(

   Usuń
 2. Co to za pierdoły. Europa wyrzucila na smietnik chrzscijaństwo?. Ale my Polacy - nie ... mamy przecieZ boga w sercu i maryje w klapie.Skad wiec tylu złodziei i oszustów na masowa skale,tyle ienawisci i chamstwa

  OdpowiedzUsuń
 3. filozofowie za 5 groszy ...., wszystko złe, niedobre, tylko Wy jedyni sprawiedliwi Tego Świata ....

  Pokażcie jak osnuwacie warsztat, zakładacie osnowę, jak nowe wzory wprowadzacie w swoich wyrobach, kolory, jak na yutubie widać , a nie za filozofie się biorą

  LK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W całym ostatnim wpisie nasze słowo to postcriptum :)
   Co do drugiej części miłego komentarza,
   skoro na Youtube widać, to my już nic nie musimy pokazywać :)))

   Usuń
  2. Wszystko co we wpisie, oprócz postscriptum, to słowa uznanych i światowej sławy filozofów :)

   Usuń
 4. Dla każdego coś miłego. Ja Waszego bloga czytam głównie dla wtrąceń filozoficznych (niezbyt częstych) - tematy swetrów raczej pomijam. Nie do końca się z Waszą filozofią zgadzam, ale dobrze jest czasem posłuchać ludzi o innych poglądach (ludzie mają niestety naturalną tendencję do słuchania wyłącznie opini zgodnych z własnymi a na inne reagują agresją). Czyli nie tylko TVN24 ale czasem też można posłuchać jakiegoś radia:) (lub na odwrót).

  Pozdrawiam

  Kriss

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteśmy dalecy od widzenia świata ,,w pełnej jednomyślności'':) Należymy do tych którzy z wielkim zainteresowaniem słuchają wszystkich mówiących mądre rzeczy, uwielbiamy polemikę na wysokim poziomie. Agresją reagujemy jedynie na chamstwo i agresję, wtedy potrafimy pokazać że nie jesteśmy ,,ciepłe kluchy''Rzeczy które rozgrzewają nasze nerwy do białości to CHAMSTWO i NIEUCTWO tvn24 włączamy od czasu do czasu :)
   Serdecznie pozdrawiamy :)

   Usuń