CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ
niedziela, 10 listopada 2013
200 000 i nowe trendy w alpakowym świecie
Zaczniemy od podziękowań dla Tych którzy są naszymi stałymi czytelnikami, jak też dla Tych którzy wpadają TU na naszego bloga tylko czasami lub przypadkiem. Wczoraj po południu nasz licznik odwiedzających bloga przekroczył liczbę 200 tysięcy. Bardzo dziękujemy że jesteście z nami. Jesteście jedynym argumentem dla naszego tu bycia i dzielenia się dość niszową wiedzą i ciekawostkami ze świata ciągle baaardzo odległego od Polski i Europy. ŚWIATA WYJĄTKOWYCH ZWIERZĄT I ICH WYJĄTKOWEGO WŁÓKNA. Dziękujemy szczególnie Tym którzy odzywają się do nas; komentując, zadając pytania. To Wy podsuwacie nam kolejne tematy, które warto poruszać.
A teraz druga część dzisiejszego wpisu którą zapowiadają zdjęcia. ,,PERU FASHION NIGHT'' 20 listopada odbędzie się w Waszngtonie wielka impreza promująca włókno alpaki, możliwości tego wyjątkowego pod każdym względem włókna. Wielki pokaz młodych Peruwiańskich projektantów mody między innymi Varignia García której projekty pokazujemy. Ci młodzi projektanci potwierdzają w swoich realizacjach to co my tak często zaznaczamy, wyroby z alpaki mogą być noszone blisko ciała, blisko nawet bardzo delikatnej skóry : )Wykorzystujemy tą świetną sesję modową aby pokazać całkowicie inne wykorzystanie tych najwspanialszych cech wyrobów z alpaki; miękkość, delikatność. Liczymy też na to że może ta sesja ośmieli nie jedną z naszych wspaniałych klientek co pozwoli nam sięgnąć do naszych teczek z projektami i zaproponować wyjątkowe realizacje z wyjątkowego włókna dla wyjątkowych kobiet.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
A ja Wam dziękuję za totalne "zarażenie" mnie alpakami! I za wszelkie porady ich dotyczące :)
OdpowiedzUsuńBez Was nigdy bym nie wymyśliła alpak u siebie za oknem ;)
pozdrawiam :)
JESTEŚ ALDONA JEDYNĄ OSOBĄ KTÓRA SIĘ PRZYZNAJE DO TEGO ŻE TO DZIĘKI TEMU BLOGOWI I NASZEJ NADAL SKROMNEJ WIEDZY TRAFIŁAŚ NA TE WSPANIAŁE ZWIERZĘTA .Ale to chyba dlatego że już dość długo jesteś TAM i nie musisz nic udawać jak wielu zakompleksionych niby hodowców : )
UsuńBardzo smiale stroje...wyobrazam sobie, ze miekkosc wlokna nadaje takim propozycjom piekne zwieszanie sie (caida) na ciele, co musi dawac wspaniale efekty. Moze wsrod polskich producentow i projektantow taki pokaz alpaczej mody zrobil by furore! Pozdrawiam serdecznie!
OdpowiedzUsuńTobie Grażynko na szczęście nie musimy tłumaczyć, że Latynosi mają troszkę inne podejście do tego co jest a co nie jest ,,śmiałe'' : ) Stąd i takie właśnie projekty, które jednak są głównie pomyślane na rynek Amerykański i Europejski.
UsuńSerdecznie pozdrawiamy :)
Koronkowa robota!
OdpowiedzUsuńJestem absolutnie zachwycona i już widzę minę mojego męża Latynosa,
jak mu to pokażę ;))) Maravilloso!
To stroje na zimę w Andaluzji lub letnie wieczory u nas : ) Mina Ricardo ? hmmm nooo tak :D
UsuńSerdecznie Was pozdrawiamy :)
Piękne, śmiałe, bardzo koronkowo-delikatne. Super leżą na modelkach. "Zwieszanie się" rewelacyjne.
OdpowiedzUsuńWedług nas piękne, ciekawe, czuć w nich współczesne Peru z mieszanką kultur i narodów. Tak jak pisaliśmy nie raz, alpaka to wełna którą mieć przy ciele to komfort i przyjemność : )
UsuńChociaż nie wszystko mi się podoba, na pewno widać tu jak wiele możliwości ma włókno alpaki. Jakoś nie rzuciło mi się w oczy, do tej pory u Was na blogu, więc zapytam; czy alpacze włókno można filcować?
OdpowiedzUsuńNam też nie wszystko się podoba :D Pokazujemy tą Peruwiańską projektantkę gdyż w doskonały sposób pokazuje ona wyjątkowe jak na wełnę cechy alpaki.
UsuńJeśli chodzi o filcowanie to włókno Huacaya daje się filcować nawet bardzo pięknie, natomiast Suri nie filcuje się w ogóle : ) U nas filcowania nie zobaczysz :D
Pozdrawiamy
Czemu u Was filcowania niet? Nie lubicie, nie macie czasu, szkoda Wam włókna na tą technikę, a może coś jeszcze innego? Pozdrawiam patriotycznie ( 11.11. )
UsuńNa pytanie ,,Czemu'' sama odpowiedziałaś :D Dodamy jeszcze tylko że uważamy to wyroby bardzo nie praktyczne, a silenie się na jakieś pomysły w tej technice to po prostu współczesny przerost formy nad treścią. Technika ta została wydumana do wytwarzania ,,wojłoczków'' (dwa sezony na nogach, zapocone to do pieca) i niech tak zostanie :D
UsuńOk, rozumiem, szkoda włókna. No i dobra, wełna z owcy niech się filcuje na te walonki, a włókno z alpaki niech Wam się dobrze przędzie.:-)
UsuńGratuluję 200 000 wejść , zaglądam często jak tylko mogę ale nie zawsze zostawiam komentarz. Piękna sesja zdjęciowa i stylizacje. Pozdrawiam cieplutko.
OdpowiedzUsuńDziękujemy za Twoją obecność i komentarze. Mamy nadzieje że kiedyś doczekamy się takiej własnej sesji z takimi pięknymi stylizacjami :D
UsuńPozdrawiamy
Serdecznie pozdrawiam i gratuluje i z przyjemnoscia podbijam ogladalnosc.
OdpowiedzUsuńChoc wczesniej slyszalam o alpakach to zarazilam sie nimi od Was!
Teraz tylko realizowac marzenia :) Dobrej pogody i ciepla na nadchodzacy czas!!!
Z serca życzymy Wam realizacji TYCH marzeń :) Do 11tej była cudowna słoneczna bezwietrzna, a teraz zimny mokry wiatr chmury i jesiennie ponuro :(
UsuńSerdecznie Was pozdrawiamy
Jestem pewna, że gdyby pozbierać zaprojektowane i wytworzone przez Was dzieła sztuki do noszenia, to niejednemu by oko zbielało ze zdumienia i zachwytu. Gratuluję konsekwencji w życiu. Czasami możemy mieć różne zdania, ale to nie umniejsza szacunku do tego co tworzycie. Włókno, faktycznie musi być wyjątkowe! Kocham ekstrawagancję w ubiorach , czasami nawet w tych co noszę, ale tu w tych peruwiańskich za dużo jest dziur, przesadzone.
OdpowiedzUsuńSerdeczności!
Taaak my robiąc coś na temat, też tych dziur zrobili byśmy troszkę mniej :) Prezentujemy sesję projektów Varignia gdyż doskonale pokazuje ona to o czym tak często piszemy - alpaka to nie wełna naprawdę można nosić ją na GOŁE ciało :D
UsuńNisko się kłaniamy : )