CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

środa, 14 grudnia 2016

GRATULUJEMY WAM SKUTECZNOŚCI :)
MILI ODWIEDZAJĄCY NASZEGO BLOGA, KONTYNUUJEMY DALEJ TEMAT USTAWY KTÓRA MA ZWRÓCIĆ ROLNIKOM ODWIECZNE ICH PRAWO DO ŻYWIENIA POLAKÓW, POLSKIM, ZDROWYM, TRADYCYJNIE WYTWARZANYM JEDZENIEM. PRAWO DO KONKUROWANIA Z WIELKIMI KORPORACJAMI POSIADAJĄCYMI TYSIĄCE WIELKICH SKLEPÓW SPRZEDAJĄCYCH TRUCIZNĘ WAM WASZYM BLISKIM. KONKUROWANIA JAKOŚCIĄ.      CHCEMY WAM POGRATULOWAĆ SKUTECZNOŚCI, TO DZIĘKI WASZEMU ZAANGAŻOWANIU Mamy dobre wieści z Ministerstwa Rolnictwa, ale jeszcze trzeba przekonać Ministerstwo Zdrowia.  PROSIMY wyślij jeszcze list do Ministra Zdrowia kancelaria@mz.gov.pl
WYWALCZMY SOBIE PRAWO WYBORU TEGO CO ZJADAMY I CZYM KARMIMY NASZYCH BLISKICH, WYWALCZMY SOBIE WOLNOŚĆ !!! Minister Zdrowia
Konstanty Radziwiłł
ul. Miodowa 15
00-952 Warszawa
Numer pokoju: 162

 
Jesteśmy głęboko rozczarowani stanowiskiem PiSu w związku z kolejną zmianą stanowiska w sprawie rozporządzenia dotyczącego sprzedaży detalicznej przez rolników(*).
Domagamy się dotrzymania słowa zgodnie z tym co PiS obiecywał przed wyborami, oraz co usłyszeliśmy podczas posiedzenia komisji rolnictwa(**).
DOMAGAMY SIĘ WPROWADZENIA OD 1 STYCZNIA 2017 ROKU ROZPORZĄDZENIA do ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników z zapisami:
"Sprzedaż detaliczna małych ilości, wytworzonej przez rolnika żywności MA podlegać TYLKO rozdziałowi III załącznika II rozporządzenia 852/2004".
UZASADNIENIE: Mała skala i ograniczenia ilościowe tej działalności są wystarczającym powodem zastosowania minimalnych przepisów sanitarnych, które zawarte są w rozdziale III załącznika II do rozporządzenia WE 852/2004. Odwołanie się wprost do zapisów Dyrektywy nie będzie wiązało się z koniecznością notyfikacji i przepisy mogą obowiązywać od 1 stycznia 2017r.

Z poważaniem
.......Brak komentarzy:

Prześlij komentarz