CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

niedziela, 4 czerwca 2017

VII Ogólnopolskim Festiwalu Serów Farmerskich i Tradycyjnych „Czas na Ser”

Z wielką przyjemnością możemy napisać ,,przybyliśmy, zobaczyliśmy, zwyciężyliśmy" W dniu dzisiejszym zakończył się VII Ogólnopolski Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych ,,CZAS na SER'' W tym roku po raz pierwszy odważyliśmy się wziąć w nim udział, spytacie dlaczego ,,odważyliśmy'' ? Jest to według nas i nie tylko ale według całego środowiska serowarów i miłośników sera najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza tego typu w Polsce (odpowiednik Mistrzostw Polski). Tu spotykają się ze sobą najlepsi serowarzy i miłośnicy serów w Polsce i ci pierwsi poddają ocenie wyjątkowej klasy specjalistów wytwory swojej wiedzy , umiejętności - SERY. Do tej pory cały czas uważaliśmy że jeszcze nie jesteśmy gotowi, w odróżnieniu od wielu którzy po zamieszaniu w garnku  2-3 serków uważają się za serowarów (ba nawet prowadzą kursy i biorą za nie pieniądze). Po prawie trzydziestu latach nauki, zbierania doświadczeń i codziennej pracy z mlekiem dopiero teraz zdecydowaliśmy że to co robimy jest już gotowe aby skonfrontować to z wyrobami Kolegów Serowarów z całej Polski i poddać to ocenie dostojnego Jury : )
Wystawiliśmy dwa nasze serki pleśniowe SAINTE-MAURE oraz CHABICHOU do konkursu w kategorii ,,Sery świeże i krótko dojrzewające, w tym sery twarogowe kwasowe i kwasowo-podpuszczkowe'' . W całym konkursie zgłoszonych zostało 40 serów w różnych kategoriach.
Jakież było nasze zaskoczenie i wielkie szczęście gdy w sobotę podczas ogłoszenia wyników okazało się że nasz Sainte-Maure zwyciężył w swojej grupie. Iiiii... adrenalina strzeliła do żył zaraz po chwili jeszcze bardziej bo okazało się że drugi zgłoszony przez nas serek Chabichou zdobył NAGRODĘ GŁÓWNĄ FESTIWALU i został uznany najlepszym serem Festiwalu ,,Czas na Ser''
Tu z tego miejsca chcemy podziękować szacownemu Jury z szefem i spiritus movens festiwalu w Lidzbarku Warmińskim Panu dr.inż.Mirosławowi Sienkiewiczowi za zauważenie i docenienie naszych serów i Kolegom serowarom (Stephane Lefevre i Pańswu Wańczykom) którzy swoją życzliwością umilili nam dzień naszych oficjalnych pierwszych kroków w środowisku serowarów.
CZUJEMY SIĘ ZASZCZYCENI TYM PODWÓJNYM ZWYCIĘSTWEM : )
(poniżej migawki ze Święta Prawdziwego Sera w Lidzbarku Warmińskim)


16 komentarzy:

 1. Należało Wam się!
  Gratulacje. I życzenia dalszego rozwoju w stronę, w którą akurat idziecie. A i w każdą inną. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Agniecha, bardzo Wam dziękujemy, szczególnie za ,,A i w każdą inną. :-) Pozdrawiamy Was:)

   Usuń
  2. Bo z Wami nic nie wiadomu, tu serki, kozy , medale, a może już właśnie w tajemnicy się szykujecie na wyprawę przez Syberię do Ameryki w odwiedziny do plemienia Dakotów. :-)

   Usuń
  3. I TU dobrze kombinujesz ;)bo życie ma tyle dróg i każda korci :)

   Usuń
 2. Gratulacje :)) Bardzo cieszymy się z Waszego sukcesu ! Wasza pracowitość, determinacja i dążenie do perfekcji zostały docenione. I tak jest dobrze, bo Wasza zasada, że " cokolwiek robisz, rób najlepiej, jak umiesz" jest najlepszą drogą do sukcesu. Pomimo, że wydaje się lekko przeterminowana ;/
  Uściski serdeczne :))
  H i M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy za (jak zawsze) piękny i soczysty komentarz :)

   Usuń
 3. Gratki serdeczne :D!Dalszych sukcesów życzę :) js

  OdpowiedzUsuń
 4. Najserdeczniej Wam gratuluję! Życzę dalszych sukcesów i zadowolenia nie tylko na polu serowarstwa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dziękujemy :) Pozdrawiamy owieczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zosiu,Januszu serdeczne gratulacje dla Was!

  OdpowiedzUsuń
 7. No przecież zawsze mówiłam i pisałam, że Wasz ser,
  który kiedyś miałam szczęście doświadczyć na podniebieniu,
  był najlepszym serem jaki kiedykolwiek jadłam!
  To był po prostu najlepszy ser na świecie!

  Jakże się cieszę, że Wasz profesjonalizm docenili również znawcy :)
  To znaczy, że naprawdę się znają :D
  Gratulacje!

  Zosiu, Januszu, najserdeczniej ściskam Was :)


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm, musisz przyjechać będąc w Polsce na te sery które wygrały na Festiwalu są inne i jeszcze lepsze od tamtego :) a przy okazji zabrać paaakę dla Klau i całego towarzystwa żyjącego na zboczu pięknej góry w Kantabrii :) My też mocno ściskamy

   Usuń
 8. a jak można złożyć zamówienie???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pasku po prawej stronie strony są adresy kontaktowe do nas : ) e-mail numer telefonu. Prosimy wysłać maila, w odpowiedzi wyślemy naszą ofertę : )

   Usuń