CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

niedziela, 10 kwietnia 2011

Alpaki pytają, gdzie jest ta wiosna ?

Dziś nasze stado (samice i młodzież, dorosłe samce Lolek i Valentino chodzą na oddzielnych wybiegach ) powędrowało na dolne pastwisko w poszukiwaniu wiosennej młodej trawki. Niestety na naszej północy wiosna nie kwapi się z przyjściem. Całe szczęście alpaki to chyba jedne z niewielu zwierząt, którym całkowicie nie przeszkadza zimny mocno wiejący wiatr. Na chilijskim Altiplano (wyżyna w Andach skąd przyjechały) mroźne i wiejące z wielką siłą wiatry to codzienność.Nawet mała Kamaq nie robi sobie nic z zimnego wiatru, który momentami prawie ją przewraca.
Całe stado z wielką uwagą wyszukiwało dziś pojedyńcze źdźbła zielonej trawy nie odrywając pyszczków od murawy.
Czekamy wras z naszym stadem na ciepłe dni :)

5 komentarzy:

 1. My też czekamy!
  Pozdrowienia z wietrznych Żuław!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakże one pięknie wyglądaja, po prostu siąść i patrzeć, co za wspaniałe zwierzęta. Myślę, że wiatr im nie przeszkadza skoro otula je taka wspaniała wełna. U nas już trawka zielona, wiec kózka bedzie miała co skubać, powolutku sie zaprzyjaźniamy. Ślę buziaki takie pachnące mocną kawa :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Im więcej patrzę na Wasze alpaki, tym bardziej utwierdzam się w moim postanowieniu sprzed co najmniej pięciu lat, że kiedy kupię 'moje marzenie', to będę miała owce i dwie lub trzy alpaki. Chyba będą żyły zgodnie? Przywieźcie je do nas, u nas już zielono! Pozdrawiam bardzo wiosennie mimo dzisiejszego deszczu ze śniegiem

  OdpowiedzUsuń
 4. Witamy. Zaglądamy do Was już od dosyć dawna. Zarówno po to, żeby nacieszyć oczy Waszymi pięknymi, egzotycznymi zwierzętami, jak i podziwiać stworzone Waszymi rękami cudeńka. Wypada nam się wreszcie przywitać i pozdrowić Gospodarzy! :D

  Zatem, pozdrawiamy serdecznie!

  Go i Rado

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja myślę, że ona, ta wiosna, jest tuż za rogiem i tylko patrzeć, jak dotrze do Was, przynosząc ze sobą gościniec w postaci soczystej, słodkiej trawy. :)
  Pozdrawiam Was i stadko!

  OdpowiedzUsuń