CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

sobota, 10 listopada 2012

24 kolory - Rustic Alpaca Wool


Kilka razy już pisaliśmy o kolorach umaszczenia, odmianach barwnych w jakich występują alpaki. Właśnie nadarzyła się okazja aby pokazać prawie pełna paletę barw alpaki, cudownego zwierzątka wyhodowanego (co ważne nie udomowionego) przed prawie sześcioma tysiącami lat. Według peruwiańskich norm zarejestrowanych jest 24 kolory podstawowe i odróżnianych kilkadziesiąt ich odcieni. Właśnie jesteśmy w trakcie robienia kilku rzeczy w których wykorzystujemy prawie pełną paletę barw w jakich występują alpaki..
Jak zawsze impulsem do tego pomysłu był przypadek, okazało się bowiem że przez trzy lata nazbierała się spora ilość kłębków które zostawały z kolejnych realizacji . Ułożone stworzyły piękne przejście od czerni do bieli, przez odcienie brązów, szarości...
W przypadku włóczki z alpaki najcudowniejsze jest to że wiemy iż kolorowa tęcza stworzona przez naturę na zawsze pozostanie w wyrobie w nie zmienionych kolorach. Naturalna pigmentacja włókna to nie farba która po pierwszym czy drugim praniu zgubi świeżość koloru albo całkiem zniknie, biel stanie się szara a czerń grafitem.
W naszym przypadku równie ważnym argumentem  poza trwałością, jest całkowicie wolny od chemii wyrób. Mamy czyste sumienie wiedząc że nasze wyroby nie zanieczyszczają środowiska no i co najważniejsze nigdy nie spowodują u tych którzy je noszą chorób zwanych lakonicznie chorobami cywilizacyjnymi. Ktoś kiedyś napisał nam że ,,mamy bzika z tymi chorobotwórczymi farbami, impregnatami...'' Tak może tak w dzisiejszych czasach gdzie chciwość i kłamstwo jest OK a sprytne reklamy z trucizny ,,robią'' dobrodziejstwo, nasze podejście pewnie jest bzikiem : ) Cieszymy się gdy widzimy tęczę kolorów stworzoną przez naturę i wiemy że gdy nasza klientka, matka założy swojemu skarbulkowi -noworodkowi naszą czapkę, czy okryje go robionym przez nas kocykiem nie zrobi mu krzywdy, nie nasącza go najbardziej agresywną chemią która działa powoli lecz bardzo skutecznie.
Zastanawiamy się też jak rzadko  nasze klientki korzystają z tej tak bogatej palety barw jaką dysponujemy (zwykle wyrób zamawiany to jeden, dwa kolory i to te najbardziej utarte), przecież wyjątkowość ALPAKI poza wszystkimi innymi zaletami (miękkość, delikatna puszystość, całkowita wolność od głównego alergenu wełen jakim jest lanolina), to właśnie niesamowita różnorodność barw dająca takie możliwości jakich nie daje żadne inne naturalne włókno na ziemi.


9 komentarzy:

 1. Matka Natura wspaniale wszystko wymyśliła tylko ludzie nie umieją z tego cudu skorzystać ; niestety .
  Pozdrawiam WAS wieczorowo Ilona:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korzystają od prawie 6000 lat, to tylko Polacy wolą korzystać z innych
   ,,cudów'' :)))
   Pozdrawiamy

   Usuń
 2. Od szkodliwej chemii, ktora nas wszedzie otacza i osacza, nie tylko w odziezy, ale w zywnosci, budownictwie, wlasciwie w kazdej dziedzinie zycia, coraz wiecej osob cierpi na alergie, czy choroby skory, ale nie tylko. Coraz wczesniej dzieci zapadaja na ciezkie schorzenia, rowniez na nowotwory.
  Tym wiekszy szacunek dla producentow stosujacych w tych zatrutych czasach naturalne i, co wazniejsze, pozbawione szkodliwych substancji, wyroby.
  Chapeau bas!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za uznanie :)
   Pozdrawiamy
   P.S.
   My nie jesteśmy producentami:) Produkcja to wiele jednakowych egzemplarzy, my realizujemy własne projekty tylko w pojedynczych egzemplarzach. Wolimy słowo bardziej trafnie określające to co robimy, jeśli już nie TWÓRCY to może WYTWÓRCY :)

   Usuń
 3. Piękno natury, piękno barw....tylko korzystać...
  Marta

  OdpowiedzUsuń