CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

wtorek, 18 grudnia 2012

Zimowy misz masz : )


 
Gdy za oknem taki widok ... tym razem przyszła nie spóźniona od kilku dni próbowała, mrozem, śniegiem ... teraz podobno ma zostać na dłużej . 


Tak się zastanawialiśmy co też  oprócz   tych prawie czarno białych zdjęć pasowało by do dzisiejszego wpisu . Gdy wszyscy są pochłonięci  przedświąteczną krzątaniną  i wieczorem właściwie  nie ma już siły na nic ... A może dla rozgrzania i poprawy nastroju ... Nie tak dawno tu na blogu zostaliśmy posądzeni o brak tolerancji i światłości , tak, tak dziś światłość człowieka i jego poziom ocenia się po stosunku do homoseksualistów  : )  Już nie ważne są fobie narodowościowe, wmówiono wszem że żydów nie ma w Polsce , cyganie w większości wyjechali z Polski (problem został zagadany i załatwiony)  Dziś nadszedł czas mierzenia człowieka przez pryzmat tego , kto z kim i czy od tyłu czy... : )
Więc my z przekory która przyznajemy się jest jedną z naszych cech, ale nie tylko bo i z wielkiej miłości  trwającej wieeele wiele lat, chcemy rozgrzać ten zimowy wieczór i spowodować że może komuś szybciej popłynie krew w żyłach, w ten przedświąteczny czas  TE JAWEN SASTE I BACHTAŁE SARE ROMA, SARE GADZIE  PRO CEŁO SWETO : )

                                                                 
Niestety aby posłuchać (blogier przynajmniej u nas przestał przenosić na You Tube ) kliknij w ikonkę na ekranie (You Tube) i przenieś się tam aby posłuchac Zany Karpienko

Muzyka Chaładytka Roma ( cyganie rosyjscy) wybitnie pasuje do widoku za oknem, tak naprawdę wieczorem nalażało by siąść przy palącym się kominku z kieliszkiem czerwonego wina i dać się ponieść do XIX wieku pełnego cygańskich romansów, rozpędzonych sań, pędzących zaśnieżoną drogą tak, tak to jest oznaką poziomu miła Pani i tolerancji. To jest przypisane słowiańskiej duszy, a nie peany ku czci ... i tłumaczenie na siłę czegoś co po prostu nie powinno być tłumaczone i wywlekane ...
Serdecznie pozdrawiamy te Panie które sobie przytakiwały i utwierdzały się w swoim ,,poziomie'' mniemamy że wysokim bo przecież ... : ) ))

19 komentarzy:

 1. o zesz, kto znowu komu na pięte nadepnął?

  Jak ja lubie, te Wasze zadziorne dusze ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No widzisz Haniu :) Pewnie do adresatek dojdzie nasze przesłanie :)
   Serdecznie pozdrawiamy Was i Belgowo :)

   Usuń
 2. Proponowanej przez Was cygańkiej muzyki na razie nie posłucham, bo mój Cezary przeziębiony podrzemuje w pobliżu i nie chcę budzić biedaczka...
  Ale tak po cichutku napiszę, że kiedys marzyło się nam, by znaleźć się na jakimś koncercie z cygańskimi pieśniami i tańcami, bo serdecznie nam takie rzeczy w duszy grają. Jak się jest bardzo, bardzo daleko od Polski (a my trzy lata temu wróciliśmy z Australii), to tęskni się za taką temperaturą uczuć, która cechuje Romów albo Słowian.
  A teraz jesteśmy na dalekiej od wielkich miast wsi, pod naszą opieką zwierzątka i na razie nie ma szans, by sie na jakieś koncerty wybrać. Pozostaje internet i telewizja, albo po prostu muzyka z CD. Mamy takie piekne romanse rosyjskie nagrane przez Aleksandra Maceradiego. Ach, jak się człowiek przy nich rozmarza i przenosi w te tajgi ośniezone, w te stepy szalone, w te czasy rozkochanej na śmierć Anny Kareniny...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mieszkacie na południu więc jak będziecie mieli kiedykolwiek okazję być na koncercie Teresy Mirgi i zespołu ,,Kałe Bała'' nie przegapcie okazji. To chyba ostatnia wykonawczyni w Polsce wykonująca muzykę tradycyjną Cyganów Karpackich, poetka itd
   Warto też wpisać w wyszukiwarkę, jest na You Tube sporo jej świetnych wykonań folkloru który tak jak wszystko poddał się koniunkturalnym trendom i powstało coś takiego jak Don Wasyl i jego niby festiwal.
   Pozdrawiamy

   Usuń
 3. Ja nie w temacie... Ale muzykę cygańska lubię i cenię:-))) Ta energia!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asiu jak najbardziej w temacie :) Cały wpis był po to aby dać tym którzy tego chcą pretekst do posłuchania muzyki Ruskich Cyganów(dokładnie Ukraińskich) według nas ich folklor jest tym szczególnym na tle reszty Cyganów europejski. Połączenie Rosyjskości z Cygańskością :)
   Pozdrawiamy

   Usuń
 4. No to Was, widzę, zasypało...
  Patrzę na ten tarasik, na którym tak fajnie się nam latem siedziało
  i gadało, i słuchało, i pyszne ciasto i sery zajadało :)

  Ściskam Was przedświątecznie, u nas całkowite przeciwieństwo pogodowe - ciepło i słonecznie. A w miastach i w pueblitos kolorowo jak u Cyganów właśnie - palmy odświętnie przystrojone, choinki wyszykowane, wszędzie pełno świecidełek i lampionów. Pełna komercja, niestety...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak w nocy przybyło jakieś 15 cm do 5 które już było. Dobrze że mamy swój ekstremalnie terenowy samochód :) dziś rano do miasta ciężko byłoby dojechać.Ale jest pięknie :)
   My też przedświątecznie ściskamy :)

   Usuń
 5. Zawsze powtarzam, że świat jest piękny przez swoją różnorodność i że naprawdę można się pięknie różnić;) Byleby to było prawdziwe, oryginalne, a nie cięte z metra, bo taka moda;) Pazdrawlaju;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteśmy bezsprzecznie za różnorodnością. Bez narzucania kto co ma mówić,co ma myśleć... Ogólnie jesteśmy przeciwnikami przymusu i ograniczeń w jakiejkolwiek postaci.
   Pozdrawiamy :)

   Usuń
 6. A u nas cały śnieg spłynął.... całkiem na razie bez zimy...

  Ostatnie zdjęcie nas rozwaliło. To Ci riposta :DDD

  Pzdr,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas w tym momencie -6*C i jakieś 20cm śniegu :)
   Jesteście pierwszymi którzy zwrócili uwagę na ostatnie (nie przypadkowe)zdjęcie:) Kaktusy z niżej położonych zboczy Andów i Polski zaśnieżony pejzaż, a do tego muzyka taborowa Chaładytka Roma
   TO CI RIPOSTA :)))
   Pozdrawiamy Was serdecznie :)

   Usuń
  2. A mnie się skojarzyło ewidentnie fallicznie, co ma swoją konkretną, zadziorną wymowę :)

   Usuń
  3. Qurcze nie wzięliśmy tej opcji pod uwagę :)))ALE... ktoś kiedyś już skomentował kojarząc od tej strony nasze zdjęcie kaktusów, ale nie będziemy przytaczać... :)

   Usuń
 7. Ja też pozdrawiam Was serdecznie :) Miło zawsze do Was zajrzeć i się rozgrzać ciepełkiem domowego ogniska. ściskam Iwona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie pozdrawiamy Iwonka z zaśnieżonego Warmińskiego lasu.
   Zosia i Janusz

   Usuń
 8. Ludzie zapomnieli co to znaczy "tolerancja", należy więc im przypominać, że to nic innego, jak: "ścierpieć, wytrzymać, znosić", Nie znaczy to dać szczególne prawa, pozwolić na narzucanie własnych przekonań reszcie społeczeństwa, gdyż właśnie tych przekonań, obcych większości społeczeństwa owo "znoszenie" dotyczy. Daliśmy się ogłupić pozwalając stawiać na piedestale to, co nie niesie ze sobą niczego dobrego, a teraz chodzimy na paluszkach żeby nie stłuc śmierdzącego jajka. Dobrze nam tak - sami do tego dopuściliśmy.
  Muzyka iście rozgrzewająca!
  Skoro o Żydach wspomniano na początku, to jeszcze i tej nacji należałoby posłuchać, a jest czego.
  Zresztą, czy nie należałoby zrobić choć tyćko miejsca kulturze narodu, który był z nami przez kilkaset lat, a tak brutalnie zniknął z polskiego krajobrazu? (Nie mówię o Was tylko o ludziach ogólnie.)
  Pozdrawiam serdecznie i życzę na prawdę Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Folklor Żydowski nie mniej piękny, w muzykalności niczym Żydzi nie ustępują Cyganom (nasz dziadek zawsze mówił, skrzypce tylko w rękach Żyda i Cygana potrafią śmiać się i łkać:)
   Jednak jeśli chodzi o znajomość tematu, Cyganie są nam duuużo bardziej bliscy :)
   Pierwsze ślady pisane na temat Cyganów na terenach Polski to przełom XIV i XV wieku.
   Serdecznie pozdrawiamy :)

   Usuń
 9. Piękne widoki, szczególnie kaktusy na tle zimy :)

  OdpowiedzUsuń