CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

piątek, 8 listopada 2013

CHULLOS peruwiańskie czapki - etniczne reminiscencje







Nieuchronnie zbliża się pora roku w czasie której trudno obyć się bez czapki. Dziś chcemy pokazać kilka naszych ostatnio robionych czapek a dokładnie chullos (czyt: cziulos) czyli tych nawiązujących do tradycyjnego andyjskiego nakrycia głowy, (dodajmy że męskiego nakrycia głowy). Chullos noszą w Andach od dziecka do starca właśnie mężczyźni. Nasze chullos robione są z mięciutkiej alpaki pojedynczej lub podwójnej a czasem i takiej i takiej. W trakcie ich tworzenia łączymy trzy  technologie zresztą tak samo jak robią to Indianie. Część czapki jest tkana na krośnie inkle, część jest robiona na pięciu drutach, a część na szydełku. Zawsze staramy się trzymać dewizy naszej manufakturki, chullo ,,może być podobne ale nigdy takie samo jak to poprzednie'' Nasze chullos mają obniżony karczek (tylną część czapki) przez co jeszcze dokładniej otulają głowę, dając pewność że nawet największy zmarzluch będzie czuł się w nim komfortowo : )



11 komentarzy:

  1. Ciekawa forma i niesamowita technologia wytwarzania. Wow, aż trzy techniki wykorzystane w tak niewielkim przedmiocie - to robi wrażenie!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A wszystko po to by osiągnąć zamierzony efekt :)
      Serdecznie pozdrawiamy :)

      Usuń
  2. Piękne i ciepłe, odezwę się do Was w tej sprawie na maila :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jolu odzywać się do nas możesz w każdej sprawie :) O czym wiesz.
      Pozdrowienia dla Was

      Usuń
  3. Obras de arte...jak zwykle u Was zreszta! pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak zawsze Grażynko jesteś niezwykle szczodra w ocenach naszych działań :)
      Muchos abrazos :)

      Usuń
  4. Podobają mi się.Wszystkie ładne, trudno wybrac najładniejszą. Wiesz, kiedyś "odkryłam", że czapki najlepiej robić właśnie dwiema technikami - szydełkiem i na drutach, wtedy łatwiej je wymodelować.
    Miłego, ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. My wykorzystujemy jeszcze różne faktury dzięki różnym grubościom nici co w połączeniu z trzema technikami daje sporą paletę możliwości :)
      Pozdrawiamy @anabell :)

      Usuń
  5. Ależ one piękne są. I uwielbiam jak opisujecie ich historię, to jak powstają, skąd się wywodzą. To tak jakby nadać im duszę
    Pozdrawiam ciepło
    Marta

    OdpowiedzUsuń
  6. Teraz by mi się przydała taka czapka, niestety muszę poczekać do strzyżenia moich chłopaków... więc czapka będzie dopiero na przyszłą zimę!

    pozdrawiamy :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Serdeczne gratulacje dziadkom! Malutkiemu inne niemowlaczki mogą zazdrościć mądrych i zdolnych dziadków. Czapki piękne i jak ktoś już powiedział:: z duszą!
    Pozdrowienia zza miedzy

    OdpowiedzUsuń