CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

środa, 28 stycznia 2015

Odwieczni obrońcy - Qartuli NagaziAby ,,przykryć smród'' sytuacji z poprzedniego wpisu dziś wracamy do naszych kochanych Qartuli Nagazi. Kilka zdjęć Okro i Dżybira  w pięknej zimowej scenerii która od kilku dni zagościła w naszym lesie.
Chcieliśmy tym razem też pokazać do czego te psy służą, jak Kaukascy czabani ukształtowali tę rasę przez wieki. Posłużyliśmy się filmikami kręconymi przez najlepszą hodowlę w Rosji i chyba na świecie tej rasy psów. Hodowla Натали Львовэи   ,,Хранители Гор''
 Para naszych Qartuli Nagazi zacznie pracę przy stadzie dopiero od nowego sezonu pastwiskowego :)
11 komentarzy:

 1. Chylę czoła przed tą rasą. Chętnie poszerzę wiedzę na jej temat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rasa jest naprawdę godna propagowania to niezwykłe i całkowicie nie znane w Europie pieski. Taki bardzo ogólny rys-opis tej rasy znajdziesz na naszym blogu pod linkiem http://duoart.blogspot.com/2014/05/qartuli-nagazi.html
   Serdecznie pozdrawiamy :)

   Usuń
 2. Witam Was serdecznie czytam i oczom nie wierzę, czy podłość kiedyś wymrze w tym narodzie, myślę, że chyba nigdy. Ktoś kiedyś powiedział "Ja Pan Bóg chce kogoś ukarać to najpierw odbiera mu rozum" święta prawda. Kiedy wreszcie takie mendy przestaną truć, chociaż z drugiej strony to się cieszę, że tacy ludkowie istnieją pracy mi jako psychiatrze nie zabraknie. Pozdrawiam Was serdecznie jak zawsze trzymam kciuki i życzę wszystkiego najlepszego, nie mogę się doczekać kolejnej degustacji KOZICH SERÓW, właśnie w ubiegłym tygodniu została pożarta Feta z oliwą włącznie była wspaniała. Okro i Dżibir wyglądają wspaniale trochę za nimi tęsknię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest dowód na to że żywność wytwarzana całkowicie bez konserwantów (w przypadku FETY jedynym jest sól) też ma baaardzo długą trwałość. PIĘĆ MIESIĘCY dla fety w oliwie z ziołami, to zadowalający termin przydatności do spożycia : )
   Mirku ściskamy Was : )

   Usuń
 3. Wygląda że to super psy i warto ją propagować do pracy pasterskiej. U Was mają tam raj jest gzie wybiegać się , jest co pilnować. A tem śnieg jakoś im bardzo przypadł do gustu -u nas prawie na lekarstwo. Czy w waszych lasach są dziki , zdarzają się jakieś zniszczenia choćby w odrodzeniach. W ubiegłym roku bardzo się zwiększyła populacja dzików. Mieszkamy na skraju Warszawy i w naszym małym lasku jest cała rodzinka. Musimy uważać z naszymi psami bo suczki mają silny instynkt łowiecki i o nieszczęście nie trudno. Czy alpaki w taką pogodę spacerują po pastwisku , czy jednak tylko w zagrodzie. Pozdrowienia Jol.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasze Nagazi mają u nas właściwe środowisko, spokój, przestrzeń, brak nie potrzebnych bodźców. Uwielbiają śnieg nie straszna im niska temperatura :)
   My się śmiejemy że łatwiej wymienić jakich zwierząt nie ma u nas w lesie :D Mamy za płotem: jelenie, sarny, dziki, borsuki, lisy, jenoty, wilki. bobry...drobnicy nie będziemy wymieniać. Przez ostatnie dwa lata była nawet 1 zdziczała krowa : ) tak, tak, uciekła zaraz po kupieniu i przywiezieniu z jednego z gospodarstw. To bardzo ciekawy przypadek bo uciekła z postronkiem na szyi który rozciął jej skórę, obgniwając wrósł jej w kark. Krowa sama zaleczyła bardzo poważnie ,,zapaskudzoną'' gnijącą ranę i przez dwa lata żyła w okolicznych lasach korzystając z całkowitej wolności :D
   Pozdrawiamy

   Usuń
 4. Witajcie:) Jak dobrze że choć Wy nie boicie się pokazywać prawdziwego oblicza internetowego fałszu. Za tą szczerość właśnie lubię Wasz blog!

  Co do psów to naprawdę wspaniała choć tak rzadka u nas rasa. Ja jednak oddałam serce owczarkom środkowo-azjatyckim i tak już chyba zostanie. Piękne, dumne zwierzęta, niezastąpione przy pracy ze stadem. Już drugie ich pokolenie rządzi u nas:)
  Serdecznie pozdrawiam, Wlada:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o Qartuli Nagazi i Azjaty to psy baaardzo blisko spokrewnione, tak bardzo że w Rosji właściwie nie rozróżniają tych ras nazywając wszystkie psy Kaukazu i Zakukazia ,,Кавказкий Волкодав''
   Widzimy że podobny typ psów też nas ,,łączy'' :)
   Serdecznie Was pozdrawiamy
   Zosia i Janusz

   Usuń
 5. Ale u Was bialo! Piekna rasa! Wspaniale, inteligentne piesiury- i ze sniegiem im do "pyska";-) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :D Nooo ,,do pyska ;-)"
   Pozdrawiamy z lekkim mrozkiem -1*C

   Usuń
 6. Piękne psy. Mi się jednak nasz rodzimy podhalanek marzy... Może kiedyś... Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń