CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

czwartek, 19 listopada 2015

!!! WARTO SIĘ ZASTANOWIĆ !!!

Tym razem wydaje się nam że brak komentarza z naszej strony będzie dobrym wyborem. Jednak bardzo prosimy o Wasze komentarze, bardzo chętnie porozmawiamy z Wami w komentarzach.
NAMAWIAMY KAŻDEGO KTO LUBI MYŚLEĆ I WYCIĄGAĆ NIE POPRAWNE WNIOSKI.
OBEJRZYJ TO DO KOŃCA TO TYLKO 25 MINUT !!!


10 komentarzy:

 1. No niestety, korzystam z urządzenia mobilnego które nie wyświetli mi tego filmu. Może jakieś streszczenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw odpowiedź, niestety nie da się streścić tego dokumentu. Poza tym w takim streszczeniu musiałyby się znaleźć nasze odczucia, a tak jak w nagłówku napisaliśmy chcemy poznać Wasze odczucia i przemyślenia na ten film i w ogóle na całą sytuację. Widać jednak że Ci którzy TU zaglądają nie mają odczuć i nie myślą, albo jest jeszcze druga odpowiedź, i myślą i mają, odczucia, jednak STRACH jaki się wolniutko sączy społeczeństwu Polskiemu (i nie tylko) od kilku lat przynosi skutek.Przynosi skutek w takiej oto postaci że najbardziej poruszający dokument nie jest w stanie przełamać tego strachu, strachu przed wyrażaniem własnych myśli, okazywaniem innych uczuć niż STRACH.
   Stwierdzamy to po raz kolejny na naszym blogu, zawsze gdy poruszamy temat kontrowersyjny, gdy namawiamy do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami ZAPADA CAŁKOWITE MILCZENIE PODSZYTE chyba...

   Usuń
 2. To może przerwę to milczenie.
  Obejrzałam z ogromnym zaciekawieniem. Ciężko jest jednoznacznie wyciągnąć wniosku z tego reportażu. Widać, że chłopak ma skutecznie przeprowadzone pranie mózgu. Jest nafaszerowany ideologią nie znoszącą sprzeciwu, nieustannie powtarzane "dzięki Bogu" - mantra, wbita głęboko w świadomość.
  Jednak, nie sposób nie zgodzić się z nim w kwestii Obamy, w kwestii zezwierzęcenia dnia codziennego ( praca, kasa, praca itd ), tego dążenia do posiadania dóbr doczesnych. No niestety, takie teraz mamy społeczeństwo - konsumpcjonizm, a dusza schodzi na drugi plan.

  Ale na drugim biegunie jest jego stosunek do niewiernych, do chrześcijan. Chęć bycia męczennikiem ( kolejny kandydat na zamachowca samobójcę ), chęć walki jest w nim tak silna i niezłomna, że naprawdę powinniśmy się obawiać o przyszłość Europy. A do tego są odpowiednio wyszkoleni i posiadają zaplecze militarne.
  Niestabilne czasy przed nami, władze wielkich mocarstw nie mogą się nażreć, a cierpią na tym zwyczajni ludzie np w Paryżu, Syrii.
  Świat zgubi pazerność i ... religia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzimy @ambrozja że jesteś podobnym do nas radykałem : )
   Wydaje się nam że gdybyśmy się tak zebrali (ci radykalni i myślący a jest ich tam sporo) to uwolnili byśmy forum od tyranii półgłówka : )
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Z zainteresowaniem czekałem na komentarze pod opublikowanym przez Was ostatnio filmem.. niestety cisza..
  Moje odczucia wydają się banalne.. pierwsze najbardziej banalne i najbardziej ogólne to takie, że każdy fanatyk jest wyznawcą religii, niestety, nie każdy wyznawca jakiejś religii jest fanatykiem..

  Myślę, że w słowach tego młodego człowieka jest więcej prawdy niż chcielibyśmy przyznać.. niestety wszystko rujnuje potrzeba podporządkowania całego świata ludzi, jednemu bogu.. rujne gdyż nie ma jednego boga, z czego wynika, że nie można całego świata ludzi podporządkować czemuś co nie istnieje.. Tyle z logiki metafizycznej.. a co jest smutną prawdą o cywilizacji zachodu.. od dawna zjada swój ogon i podcina gałąź na której siedzi.. jest zachłanna, wygodna, konformistyczna.. siłą narzuca swoją doktrynę opartą na równości budując największe w dziejach ludzkości nierówności społeczne.. przecież to jest tak oczywiste, że nie może być prawdą, że tak niewielu to dostrzega - gdyby wszyscy ludzie na świecie, osiągnęli taki poziom konsumpcji, jaki przypada średnio na obywatela zachodu, już by nas nie było.. gdybyśmy mogli również porównać odsetek społeczeństwa, który potrafi podjąć najtrudniejszą walkę z samym sobą, również otrzymalibyśmy odpowiedź na pytanie dlaczego zachód powinien się bać.. zaślepione dobroczynnością masy ludzi zachodu nie dostrzegają również, że między żołnierzem zasłaniającym swoim ciałem granat a męczennikiem detonującym ładunki wybuchowe na jego ciele nie ma żadnej, powtarzam, żadnej różnicy.
  I w reszcie na koniec coś chyba najbardziej oczywistego. W dziejach ludzkości nie zdarzyła się cywilizacja, która potrafiłaby osiągnąć status nieśmiertelnej, dlatego również 'nasza' cywilizacja musi kiedyś upaść i wydaje się, że im szybciej tym lepiej.
  Jakub F...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komentarz powyżej opublikowaliśmy na prośbę kolegi który niestety został pokonany przez Blogger'ową rejestrację : )
   No cóż Jakubie zgadzamy się z każdym słowem, mimo że w wielu sprawach jesteśmy duuużo bardziej radykalni w poglądach i w realizacji naszych przemyśleń. Może prywatnie zrelacjonujemy Ci rozmowę naszą z dzisiejszego porannego dojenia kóz. Jakby ktoś nie wiedział to właśnie ten czas jest wykorzystywany przez nas na bardzo poważne dyskusje i przemyślenia Zosi i Moje :) Kozy niestety są tego świadkami :/
   Pozdrawiamy serdecznie

   Usuń
 4. To polecam jeszcze to do obejrzenia https://www.youtube.com/watch?v=DH21xUkdEeA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten odcinek Max TV oglądaliśmy już dwa dni temu.
   Hmmm, jak by to powiedzieć, widocznie nie bardzo dokładnie wyraziliśmy swoje myśli. Pewnie Ci którzy zaglądają do nas od dawna i podczytują nasze wywody wiedzą że mamy dosyć dziwny konglomerat poglądów. Jesteśmy wielkimi, zajadłymi wrogami tego co ogólnie nazywane jest ,,zachodnią cywilizacją'' i większości z tym związanych zjawisk.
   Jeśli chodzi o zamachy napiszemy coś bardzo niepopularnego. Zachodowi (mamy tu na myśli USA oraz t/zw zachodnią Europę) od dawna należy się potężny kopniak w dupę. Wiemy że w takich zamachach giną często PRZYPADKOWI ludzie, rozmyślnie piszemy przypadkowi bo nie chcemy pisać jak większość NIEWINNI.
   Nikt nie robi rabanu na cały świat w momencie gdy amerykański dron bombarduje w Afganistanie SZPITAL PEŁEN DZIECI KOBIET STARCÓW, nikt nie opłakuje RODZINY jadącej na targ do miasteczka samochodem wypełnionym DZIEĆMI i Bogu ducha winnymi biednymi ludźmi.
   Nikt nie okleja się flagą Palestyny gdy żydowscy siepacze strzelają, aresztują, małe dzieciaki w Strefie Gazy.
   Mogli byśmy się przenieść jeszcze do Ameryki Łacińskiej która chyba nigdy nie wróci do normalności po BANDYCKIEJ działalności USA na tamtym kontynencie.
   Nie jesteśmy też zwolennikami pomagania arabom przez przyjmowanie tych hord młodych byczków szukających łatwego życia.
   To co robią tacy jak ten młody człowiek w filmie, to KRZYK ROZPACZY wykorzystywany przez muzułmańskich przywódców duchowych. Powiemy brzydko, MAMY NADZIEJĘ że te wydarzenia i całe to gówno w którym maczają łapy Andżela i jej kundel Donuś przyczyni się pośrednio do rozpadu nowotworu którym jest jewro-kołhoz.
   Tak więc nie wszystko w tym wydaniu Maxa Kolonko nam się podoba nie ze wszystkim się zgadzamy. Tak jak nasz kolega (powyżej) jesteśmy przekonani, że tym razem ta chora cywilizacja i system z nią powiązany już się nie obroni, upadnie. Większość mądrych socjologów, ekonomistów, filozofów uważa że w tej chwili nie ma już kwestii CZY??? jest tylko KIEDY??? Mamy nadzieję że szybko.
   Pozdrawiamy :)

   Usuń
 5. A propos upadku cywilizacji..polecam film "Samsara".


  Pozdrawiam serdecznie !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło nam @Lhuna że nas TU odnalazłaś :) Może podała byś jakiś link do filmu. Znaleźliśmy jeden w wersji Chińskiej a drugi z Rosyjskim dubbingem :/ w sumie ten po Rosyjsku mógł bym bez problemu i ze zrozumieniem obejrzeć ale Zośka ..:/
   Pozdrawiamy

   Usuń