CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

piątek, 21 stycznia 2011

Płaszcz ,,Rustic Alpaca Wool"- już utkany,prawie skończony.Ostatni etap,ręczne haftowanie skromnych ornamentów które podkreślą materiał z którego został wykonany.Doszliśmy z Zosią do wniosku że Chakana (andyjski krzyż)a dokładnie jego ,,cień" będzie w odpowiedni sposób dopełniał i wiązał kolorystycznie cały pomysł.Płaszcz jest uszyty z gęsto utkanej grubrj rustykalnej tkaniny.Rustykalna podwójna przędza z alpaki użyta przez nas do tkania, i gruby płócienny splot nie pozwoli zmarznoć Tej, która założy płaszcz na siebie.
Po skończeniu mozolnego haftowania pojedyńczą wełenką bebe alpaca,ostatnim akcentem będzie ręcznie robiona spina z mahoniu sykomory i srebra, która będzie służyć jako zapięcie.
Już widzimy że to co wyszło jest nietuzinkowe i spełni wymagania nawet bardzo wymagającego klienta,ceniącego wyjątkowe ubiory z wyjątkowych materiałów.
Pokażemy już niebawem efekt końcowy.

5 komentarzy:

  1. Jak to robicie, że wszystko co zaczynacie wychodzi takie śliczne?!

    OdpowiedzUsuń
  2. piękna kolorystyka,pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. cudny, robi wrażenie niezwykle ciepłego... dziękuję tutaj za zdanie o alpakach i UWM, to, że tam maja alpaki usłyszałam od mojej szwagierki, która z nimi współpracuje. Być może się myli...? W każdym razie dzięki za cenne uwagi :) I pozdrawiam podziwiając jednocześnie.

    OdpowiedzUsuń