CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

sobota, 15 stycznia 2011

SURI alpacaALPAKA SURI-Przeglądaliśmy dziś naszego bloga i stwierdziliśmy że nigdy nie pisaliśmy nic o rzadko występującej odmianie alpak o nazwie SURI.
Suri i Hucaya (czyt.łakaya) to siostry, jednak różnice między nimi są wyraźne i widoczne już na pierwszy rzut oka.Wełna suri rośnie (wzdłuż ciała) jest długa jedwabiście lejąca, zwija się w charakterystyczne ,,dredy".Zwierzęta te mają delikatniejszą (smukła) budowę.Jest jedna bardzo ważna różnica między siostrami Suri i Huacaya. W całej populacji alpak Suri to zaledwie około 4%.To co my bardzo bierzemy pod uwagę to ich wełna (włókno) jest oceniane w zupełnie oddzielnej kategorii.Wyroby z tej wełny są zawsze oznaczane dopiskiem SURI.
Alpaki te w odróżnieniu od huacaya strzyże się raz na dwa lata .Wełna ma unikalny połysk i jedwabistość.Fachowcy mówią że w dotyku robi wrażenie zawsze ,,tłustej"

4 komentarze:

 1. dla mnie to są niesamowite obrazki!
  ręka wyciąga się do głaskania :)
  niesamowite zwierzęta, naprawdę.

  pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. jak Komondor-owczarek węgierski :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem po prostu zachwycona;cudo!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczne zwierzęta, przecudnej urody... jestem ich pod wrażeniem i Waszego bloga również, zostaję na dłużej:) Pozdrawiam serdecznie z Podbeskidzia!

  OdpowiedzUsuń