CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

sobota, 8 lutego 2014

Los alpaqueros - Andyjski bzik :)
@Orszulka przypomniała nam o filmiku który powstał trzy lata temu. Ci z Was którzy zaglądają TU od dawna pewnie go pamiętają.  Postanowiliśmy go pokazać, bo są przecież tacy którzy trafili TU później a nie chciało im się cofać (ten wpis ma już numer 410) naszego bloga. Film został nakręcony przez wspaniałych młodychz ludzi ze ,,Studio Wiraszka'' z Ciechanowa  którzy odwiedzili nas trzy lata temu. Sporo się u nas od tamtej pory zmieniło jak mawiają Latynosi ,,todo cambia''- wszystko się zmienia. Niektórych z alpak nie ma już u nas, zastąpiły je następne, kołowrotek też został zmieniony, białoruska elektryczna ,,Cierełnica'' (kołowrotek) mimo iż solidny zużył się wieeeeeloma godzinami pracy i wieloma kilogramami uprzędzionej wełny. My też troszkę się postarzeliśmy, przybyło siwizny, jednak ogień pasji czy jak to powiedzieliśmy w filmie ,,Andyjski bzik'' które nas pchają do przodu, nie gasną : )

20 komentarzy:

 1. bo najważniejsze w zyciu to PIĘKNEI ŻYĆ I Z PASJĄ "

  Pasja...
  To coś, co pomaga nam uciec od codzienności problemów. Coś, co pozwala nam wyzwolić z siebie emocje, stać się prawdziwym sobą. Jest nią taniec, muzyka, czy pisanie... Pasja jest czymś bardzo ważnym w życiu każdego z nas. Nazwać pasją można wszystko, co kochamy robić, w czym czujemy się naprawdę spełnieni...

  ~Szczęśliwy człowiek, który posiada pasję...~


  Serdeczności

  http://leptir-visanna6.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od kilku dni czytamy wyjątkową i mądrą książkę postanowiliśmy za jakiś czas napisać coś na temat przyjaźni, pasji i tego co dziś człowiek zgubił. Już w pierwszym rozdziale autor udowadnia że CZŁOWIECZEŃSTWO to wyłącznie miłość, przyjaźń, pasja.
   Serdecznie pozdrawiamy :)

   Usuń
 2. Moglaby ten filmik ogladac i ogladac z ciekawoscia i przyjemnoscia, a podklad muzyczny dopelnia calosci :)
  Niech andyjski bzik Was nie opuszcza,bo to co robicie jest wyjatkowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My z tych ,,zbzikowanych'' lubiących ten stan, więc cały czas dochodzą nowe ,,bziki''
   Ściskamy Was mocno :D

   Usuń
 3. Ja tutaj pierwszy raz zaglądam i filmik fajny i ciekawy, tylko to "cofanie wstecz" jest bezsensu.Pozdrawiam Joanna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miła Pani tak się składa że na tym blogu to prowadzący określają co ma, a co nie ma sensu. Odwiedzający ma wybór i jeśli ten blog jest bez sensu może na niego nie zaglądać :)
   My jesteśmy już w wieku do którego przypisane jest cofanie się wstecz, po prostu mamy się do czego cofać :)
   Serdecznie pozdrawiamy

   Usuń
  2. Wyluzuj, Amigo. Cofać wstecz, wracać z powrotem, odnawiać na nowo to logiczne błędy językowe typu masło maślane.I to miała na myśli Joanna, która oczywiście wie, że bez sensu piszemy rozdzielnie.
   Film świetny, muzyka też.Pozdrawiam,
   Filologik

   Usuń
  3. Dziwne ? a może nie ??? :/ że są osoby które jakoś tak dziwnie odzywają się tylko wtedy gdy mogą złapać nas na choćby maleńkim błędzie. Ale widocznie jak nie raz już nam tłumaczono są tacy którzy tak mają :D Dziękujemy za wykład i pouczenie, pewnie to żadne tłumaczenie (dla niektórych na pewno) osoba redagująca tego bloga jest głęboko dyslektyczna to znaczy ma stwierdzone wszystkie chyba odmiany dys... : )
   Pozdrawiamy

   Usuń
 4. Cofać się wstecz..A jak inaczej można cofać?? To tak na przyszłość. Fajny blog :) jolka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślimy że odpowiedź jest powyżej, ale aby Jola nie była tak do końca z siebie zadowolona to wspomnimy TU o ludzie pewnie którego nie znasz. Żyje on w środkowej i południowej części Andów, nazywa się Aymara. Ten lud używa bardziej logicznej gramatyki (to odpowiedź na ,,a jak inaczej można cofać?) Aymara jedna z najstarszych kultur i ludów na ziemi mówiąc o przyszłości gestykulując pokazuje za plecy, a mówiąc o przeszłości pokazuje przed siebie. Językoznawcy zastanawiali się nad tym ,,dziwnym przypadkiem'' do momentu aż z pomocą przyszli im LOGICY i FILOZOFOWIE. Okazuje się że logicznym jest myślenie Aymara a nie nasze. PRZYSZŁOŚĆ TO TO CZEGO NIE ZNAMY, CZYLI JEST NIEWIDOCZNA (ZA PLECAMI) A PRZESZŁOŚĆ TO TO CO JUŻ BYŁO, JEST WIADOMYM CZYLI TO CO WIDZIMY I JEST PRZED NOSEM.
   Więc z tym cofaniem się nie musi być do końca tak jak niektórym by się wydawać mogło :D
   Pozdrawiamy : )

   Usuń
 5. Świetny film, rzeczywiście nie widziałam go wcześniej, a wydawało mi się, że Państwa blog czytam rzetelnie :) Niemniej jednak z największą przyjemnością go obejrzałam! Nadal serdecznie Państwu kibicujemy! Piękne rzeczy robicie i jako ludzie i jako wytwórcy :)
  Serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jednak dobrze że przypomnieliśmy :) Dziękujemy za życzliwość w stosunku do nas.
   Serdecznie Was pozdrawiamy : )

   Usuń
 6. Z przyjemnością obejrzalam ponownie - ależ ten czas leci, to już prawie trzy lata, no, no...
  Pozwolilam sobie wysłać link do rodziny w Australii, są zachwyceni.W Culburra Beach robicie furore :))
  Ciepłe myśli za las:)
  S.Ohanka

  OdpowiedzUsuń
 7. Może to nie skromnie zabrzmi, jakoś tak się składa że większość wejść tak na bloga jak i na stronę jest gdzieś ze świata często bardzo odległego :/ Już się zastanawiamy czy to z nami jest coś nie tak, a może z Polakami. No cóż widać tak ma już być, cieszymy się Haniu z tego że ,,podzieliłaś się nami'' z daleką Australią :)
  Serdeczne uściski :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Statystycznie jest OK, a nawet jeszcze lepiej ;) Przecież na ca.180 obywateli świata przypada 1 Polak...; D
   S.Ohanka

   Usuń
  2. Wiesz według ostatnich badań około 48% Polaków korzysta z internetu, z tej liczby jesteśmy pewni że jakieś 70% to dzieci i młodzież (starsze dzieci) więc siła oddziaływania internetu w Polsce jest powiedzmy szczerze niewielka. Wiemy coś na ten temat patrząc na naszych klientów, i ich sposób docierania do nas :/
   Ciepło za las :)

   Usuń
 8. Super film ! :) na prawdę bardzo pozytywnie na mnie oddziałał.
  Pozdrawiam : Patrycja. (photoopassion)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa, cieszymy się że pozytywnie działamy :D
   Pozdrawiamy serdecznie : )

   Usuń
 9. Wspaniały film i wspaniali z Was ludzie, myślałam, ze nie ma śmieszniejszych stworzeń nad kozy, ale alpaki to krzyżówka pluszowych misiów chyba, cudne, przemiłe :) Swetry wydają się cudowne i nabieram chrapki na jeden! Pozwolę sobie podglądać Was i podczytywać, dziękuję za uśmiech i wzruszenie, że ciągle są ludzie z pasją i dobrocią :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za życzliwą ocenę, będzie nam miło gdy będziesz zaglądać do ,,naszego świata'' a jeszcze milej gdy napiszesz, odezwiesz się. : )

   Usuń