CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

niedziela, 23 lutego 2014

Zaklinanie wiosny...

Prawdą jest że to jeszcze LUTY ale dziś zrobiło się jakoś tak że postanowiliśmy ,, pozaklinać wiosnę''. Od ponad tygodnia z niedalekich bagien dochodzi klangor żurawi,. Od kilku dni całymi dniami nad naszym domem lecą klucze kaczek, wczoraj czajki a nocami słychać lecące klucze gęsi. Gdy dziś wypuszczaliśmy alpaki na padok, nad naszymi głowami krążył orzeł bielik (kilka par gniazduje w naszej bliskiej okolicy) Ta atmosfera podkręcana całkiem wiosennym świergotem ptaków rano, udziela się chyba już wszystkim więc... Po zeszłorocznej bardzo przedłużającej się zimie której wszyscy mieli dosyć, zapraszamy na wiosenny spacer wśród naszych zwierząt, życząc wszystkim udanej niedzieli : )


20 komentarzy:

 1. Spacer pelen uroczych widokow :) Obronca rosnie, ciekawe czy duzo rozrabia ? ;)
  Wasze zwierzeta jak malowane :)
  A ja dzis ujrzalam dwa rozkwitniete kwiatuszki forsycji w ogrodzie, przebisniegi, krokusy i zonkile juz kwitna :)
  Piekne zdjecia, oddajace wiosenna aure, a kolor nieba...Ach!
  Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obrońca czyli Dżibir może wygląda niepozornie ale waży prawie 30kg, co do rozrabiania to można powiedzieć że staramy się tak wykorzystywać jego energię aby nie rozrabiał, jedyne nad czym nie możemy zapanować to jego chęć zdominowania starszego kolegi Murzy który nie bardzo daje sobie z nim radę.
   U nas do kwitnięcia czegokolwiek to jeszcze chyba trooochę : )
   Serdecznie Was pozdrawiamy : )

   Usuń
 2. "... po łąkach, po gajach już ruń dobywała się i parła gwałtownie nad ziemię;
  już trawki młode puszczały się na wilgotnych dołkach,
  już nad wezbraną strugą czerwieniały pręty wikliny,
  a w cichym, mglistym powietrzu słychać było kruczenie żurawi,
  wysoko gdzieś, wysoko lecących..."

  (Maria Konopnicka)

  Już pracują niewidzialne siły nad tym, aby rozwiośniło się wkróce,
  rozciepliło, rozbudziło i odżyło, już pracują...

  Uściski przedwiosenne dla Was :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzimy że przeprowadzka do pięknego miejsca pozytywnie wpływa :)
   Mistrz Rudolf i jego wiedza wiecznie niech żyje : )
   Ściskamy Was i ślemy dobre myśli do Kantabrii :D

   Usuń
 3. U nas wiosnę obwieszcza kot Janek, który już dawno nie był tak wesoły. Biega po podwórku jak zwariowany. Może i ja się wychylę spomiędzy krajek, żeby sprawdzić, co tam po polach hula :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo koty to wiedzą dobrze przecież marzec to początek wiosny a i ,,kocia pora'' :)
   Pozdrawiamy :)

   Usuń
 4. Takie pierwsze oznaki wiosny zapadaja bardzo w pamieci, w mojej tkwia niezmiennie, mimo tylu lat poza krajem. Pozdrawiam serdecznie z niespokojnej Wenezueli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie dziś dziś w TV widzieliśmy migawkę z tego co się tam ,,u Ciebie'' dzieje Grażynko, Trzymamy kciuki za spokój w Wenezueli .
   Serdecznie Was pozdrawiamy i niezmiennie czekamy na relacje z Andów : )

   Usuń
 5. Przepiękne macie kozy! Bo, że alpaki to wiadomo.
  U nas wiosnę ogłosiły żurawie i śpiewająca kota.
  Przyglądam się Waszym ogrodzeniom. Kozy nie rozmontowują siatki? Będziemy w tym roku robić pierwsze porządne ogrodzenie i mam całą masę lęków.
  Pozdrowienia wiosenne rzecz jasna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Siatka zwana ,,leśną'' ma kilka zalet i chyba żadnych wad to ostatnie (wada) w przypadku kóz wychodzi z błędu człowieka. Dla kóz trzeba zwrócić uwagę aby siatka nie była zbyt niska. Ta którą mamy pogrodzone pastwiska (ponad 1500m bieżących) ma 170cm jest odpowiednia, ogródek ogrodziliśmy metrową i najpierw kozy się przymierzały aż wreszcie te młode nauczyły się ją przeskakiwać :) w tym roku musimy ją zamienić na wyższą.
   O zaletach tej siatki, główna to niska cena, łatwość montażu u nas wisi na niezbyt grubych słupkach betonowych (chodziło o trwałość) Nie rdzewieje, u nas wisi sześć lat i nic się nie dzieje. Jeśli chodzi o zabezpieczenie przed zwierzętami leśnymi to nie zabezpiecza. Na na szych oczach przeskakiwał ją (170cm) łoś, sarny jak się rozpędzą też przeskakują a spłoszony dzik idący w pełnym biegu przechodzi , przenika przez nią bez problemu :) Tyle naszej wiedzy o tej siatce POLECAMY :D

   Usuń
  2. :D Ku chwale Ojczyzny : )
   Serdecznie Was pozdrawiamy .

   Usuń
 6. Dziekuję za spacer :-) Pod koniec marca prawdopodobnie zostaniemy posiadaczami dwuosobowego stadka alpak (chłopczyki). Swoja drogą chciałam podziękować za cenne informacje i namiar na Pana Wierzbickiego. Już się przygotowujemy i nie możemy się doczekać. Chociaż troszkę się boimy, mam nadzieję, że sprostamy zadaniu :-)
  Pozdrawiam serdecznie, zimowo-wiosennie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zadanie nie jest tak trudne, poza tym pewnie p.Wierzbicki udzieli Wam porad gdyby coś było nie tak (my swoim klientom zawsze o każdej porze jesteśmy gotowi takowych udzielić).
   Pozdrawiamy

   Usuń
 7. Te zwierzątka są cudne :) Zazdroszę. Oglądałąm kiedyś w TV i bardzo mi się spodobały. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te zwierzątka są przede wszystkim baaardzo pożyteczne, wyhodowane zostały ponad 6000 lat temu dla wyjątkowej wełny. Ci którzy je wyhodowali jak widać mieli wyjątkowe poczucie piękna i zadbali aby do cudownej wełny dodać cudowny wygląd : )
   Serdecznie pozdrawiamy :D

   Usuń
 8. Ja też dziękuję za spacer i witam cieplutko z moich zimnych Kresów. Bardzo miło popatrzeć na piękne stadko, błękit nieba...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejmy nadzieję że ciepło dotrze niebawem i do cudownego Wschodu Polski : )
   Serdecznie pozdrawiamy

   Usuń
 9. Meeeee!
  Już się nie mogę doczekać sadzenia wierzb i innych krzaków - po to, by było dziko, mrocznie i ciekawie, a także po to, by mniej terenu wymagało koszenia. ;)
  Fajne te Wasze zwierzaki. My jednak postanowiliśmy wytrzymać bez żadnych hodowli. Za bardzo lubimy wyruszać na różne kilkudniowe wyprawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo jesteście mieszczuchami (noworyszami : )))))) Wieś bez zwierząt toooo do czego by tu porównać... nie wiemy brakuje słów : )
   Pozdrawiamy :D

   Usuń