CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

środa, 23 lutego 2011

LOLEK-czyli, jak rosną alpaki .


2 kwietnia godzinę po narodzinach


Koniec kwietnia, zawsze blisko mamy pięknej Rosario.


Koniec maja, już nie zawsze pilnuję się mamy.


Połowa października, widać już dumę ,,dorosłego" samca.


Tydzień po pierwszych urodzinach.


Dziś Lolek ma prawie trzy lata i jest potężnym, pięknym samcem w typie peruwiańskich Accoyo
Na przykładzie Lolka (ma dobrą dokumentację fotograficzną) chcieliśmy pokazać jak szybko rosną i rozwijają się alpaki.Lolek przyjechał do Polski z Chile w brzuszku Rosario pięknej lawendowej samicy.W rozmowach w domu mówimy że to prezent od duchów andyjskiego Altiplano dla nas na dobry początek.Jak widać ma niebieskie oczy co nie jest częstym zjawiskiem u alpak.W zeszłym roku w drugim strzyżeniu Lolek dał 3.30 kg doskonałego włókna o t/z wysadności (długości)14-15cm.

6 komentarzy:

 1. Piękny jest, w ogóle Alapki to piękne zwierzęta, zafascynowałam się nimi niedawno, ale nie przechodzi a wręcz przeciwnie wzmaga się. Pozdrawiam serdecznie Całą rodzinkę włączając Alpaki oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczy ma takie niebieskie jak husky-malamut. Niebieskie oczy u zwierząt zawsze robią niesamowite wrażenie.To bardzo przystojny samiec.Bardzo mi się podoba to drugie w kolejności zdjęcie jego z mamą. Mama wyraznie zapytuje się fotografa "a ty co chcesz?"
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zwierzaki!!!Zazdroszczę życia :)!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. @malaala zwierzęta są piekne. Co do życia powiemy tak,Ty też możesz tak żyć,to jest jedynie kwestia wyborów ,jednego możesz być pewna płaci się za takie życie bardzo wysoką cenę i bardzo często nie jest ono łatwe i przyjemne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Domyslam się, że Lolek juz doczekał się potomstwa...Czy któreś z jego Cria odziedziczyło białą barwę futra i niebieskie oczy ? Czy wełna Lolka jest wyjątkowo cienka?
  Bo że snieżnobiała to widać.
  Pytam, bo z zawodowego skrzywienia tropię gen albinotyzmu u Lolka właśnie, przez analogię do innych gatunków. :)
  Fakt, niezwykłej urody zwierzątko !
  A w sprawie życia - wyjatkowy smak musi mieć cenę, czyż nie:)?

  S.Ohanka

  OdpowiedzUsuń
 6. Z potomstwem u samców alpak jest troszkę inaczej.Samce dopuszczane są w pełni do rozrodu w wieku trzech lat(wszystko do tej pory to młodzieńcze próby ;),tak więc Lolek zacznie pełnić swoją rolę w naszym stadzie dopiero w tym roku i jego dzieci ocenimy dopiero w przyszłym.
  Jeśli chodzi o smak i wysoką cenę pełna zgoda,my wiemy że mimo wszystko warto ją płacić :)

  OdpowiedzUsuń