CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

niedziela, 6 lutego 2011

Tęsknota za słońcemDziś u nas (w naszym lesie) po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy ukazała się spod śniegu trawa (ziemia).Patrzenie za okno na alpaki które wyszły ,,rozprostowć kości" wzmogło w nas tęsknotę za latem,słońcem i zielenią .
Kończą sie z wolna zapasy poczynione zeszłego lata.W słojach z ziołami które są dla nas prawie wyłącznym napojem(nie pijemy wogóle herbaty)robi się coraz mniej pachnącego naładowanego energią słońca zapasu. Worki z suszonymi grzybami też juz robią się lekkie,a w piwnicy pełne słoiki ustępują miejsca pustym.
Dla razjaśnienia mroków zimy postanowiliśmy powspominać zbieranie ziół (tu dziurawiec cudowne zioło o tak wszechstronnym działaniu że aż trudno wymieniać)
słuchając klęgoru żurawi.Wiosną uwielbiamy jeździć rowerami do rezerwatu (3km) aby upajać się tą odwieczną muzyką natury.Chcieliśmy włożyć filmik z naszego rezerwatu ale niestety mimo że mamy XXI wiek iPLUS działa z tak zawrotną szybkością że jest to nie realne.

Rezerwat,,Świńskie bagno" to niewielka enklawa wśród pól. Torfowisko niskie i przejściowe pełne unikalnych już gatunków roślin bagiennych.Nazwa rezerwatu wzięła się od dzików które traktują to miejsce jako swój ,,od zawsze"dom i chronią się tu przed myśliwymi i ciekawskimi ludźmi.

6 komentarzy:

 1. Sezon na picie dziurawcowej herbatki wnet się skończy, bo będzie za dużo słońca.Ze względów smakowych do dziurawca dodaję hibiskus.W mojej betonowej dżungli dziś nawet świeciło słońce. I tego słonka Wam życzę.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki smakowity i pachnący post - lato, hmm, tego mi trzeba , bo ja chyba na baterie słoneczne działam .
  A fotka przecudna...
  Dobranoc :)
  S.Ohanka

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas dzisiaj pada deszcz i jest mglisto.A ja tez tęsknie za wiosną,bo bliżej lata!Zimy mogłoby nie być!Piękne zdjęcie z bukietem dziurawców,aż pachnie łąką.Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. I nam już tęskno za słońcem. Chciałoby się ruszyć w ogród i na łąki - zardzewiałe kości na słoneczku powygrzewać, a tu nic. Ale już niedługo, niedługo:-)))
  Zosiu - fantastycznie na tym zdjęciu wyglądasz!
  Uściski.

  OdpowiedzUsuń
 5. My zioła pijemy zawsze w mieszankach zwykle po trzy,a dziurawiec zawsze jest w składzie, daje cudowny rubinowy kolor, bardzo nam odpowiadający smak no i leczy skołataną duszę.
  Lata już nie możemy się doczekać ,stare kości chcą ciepełka.
  Asiu i Wojtku dzięki za komplement,w takiej scenerii wszystkim do twarzy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tiaa, ładnemu to we wszystkim ładnie :)

  Własnie wracając do domu odsłuchałam cierpliwie reklamy radiowe i muuszę sie z Wami podzielić..
  Otóż entuzjastycznie brzmiący damski głos polecał nowy, fantastyczny lek na zimową depresję, obniżenie nastroju, nerwowość itp.Nazwy nie podam, bo to kryptoreklama ;)
  Wyjątkowe, dobroczynne działanie tego leku oparte jest na wyciągu z Hypericum..
  Aż mnie wyprostowało - przecież to łacińska nazwa dziurawca !
  Twórcy reklamy skrzętnie ukryli ów dobroczynny dziurawiec za tajemniczym, obcobrzmiącym Hypericum....
  Nno tak, dziurawca to każdy może sobie na ugorach nazbierać, a Hypericum perforatum to jest COŚ..
  Tymczasem :)

  S.Ohanka

  OdpowiedzUsuń