CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

wtorek, 14 czerwca 2011

Jak Wiedźma przygotowuje zioła :D


Wczoraj robiliśmy zapasy zimowe dla naszych zwierzątek,dziś przyszła kolej na nas.
Jak wszystkie Wiedźmy* mieszkające z dala od ludzi w lesie, również i Zosia latem robi zapas ziół na całą zimę dla całej naszej rodziny:).Również niektóre sery kozie, te jesienne na długie dojrzewanie będą z dodatkiem ziółek  :) W tej chwili ścinamy pierwszy rzut estragonu ,tymianku i mięty. Wszystko jest wiązane w pęczki i u powały na tarasie gdzie jest przewiew i cień będzie się pęknie suszyć.* Wiedźma jest oczywiście jak większość z Was wie, określeniem pozytywnym. W zamierzchłej przeszłości tym określeniem nazywano kobiety znające się na ziołach, ich zbiorze i zastosowaniu. Wiedźma to ta która wie :)
Zosia mówi oczywiście że są więęększe wiedźmy od niej :D

13 komentarzy:

 1. Ale macie piękny estragon. Mój młody jest i pewnie dlatego jeszcze o połowę niższy. Ziółka specjalnie dla zwierząt ? Zaciekawiliście mnie. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. @JotHa ziółka są dla nas,zwierzęta mają swoje w sianie.

  OdpowiedzUsuń
 3. cudownie wyglądają i muszą pięknie pachnieć. Do czego je używacie? Pewnie trochę do serów, trochę do potraw, czy na jakieś magiczne napary, ale to co widze to skala przemysłowa.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Wonne Wzgórze -to co tu widać to zaledwie 1/3 tego co zużywamy przez zimę(pierwszy zbiór),nie ma też jeszcze wielu ziółek które zbierzemy później,bo jeszcze na nie nie sezon:)

  OdpowiedzUsuń
 5. A gdzie pokrzywa? Nic tak nie wzmacnia organizmu i nie oczyszcza, jak herbatka z pokrzywy!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zosiu - chyba raczej czarodziejka, a nie wiedźma:-))))
  U nas pokrzywa już zasuszona - ta pierwsza, wiosenna. popakowane już też młode, ususzone liście czarnej porzeczki, suszy się podagrycznik, a za chwilę przyjdzie czas na resztę:-)))
  Pozdrawiamy zielarsko!

  OdpowiedzUsuń
 7. 'Zapasy dla zwierząt'... ha... najpierw przeczytałam wpis o ziołach, dopiero później wcześniejszy o sianie, wiec mi się te zioła skojarzyło, ze i zwierzętom w karmie przemycacie trochę zdrowych roślin. Jeju... :-))))))

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiedźma wspaniała i na pewno pięknie pachnie ziołami!

  OdpowiedzUsuń
 9. Chciałabym byc taka pachnącą ziołami wiedźmą :) !

  OdpowiedzUsuń
 10. @Asiu -staram się nie czarować :)a z ziołami to od daaawna lubie WIEDZIEĆ co na co i do czego :)

  OdpowiedzUsuń
 11. @Ewa
  -uwielbiam zapach ziół,szczegulnie niektórych
  @Mona

  OdpowiedzUsuń
 12. Miła Wiedźmo :)Idac za przykładem też już ścięłam estragon, tymianek i oregano.
  Pięknie pachną te bukieciki :)
  S.Ohanka

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgadazam sie, że Wiedźma to ta co WIEdzę ma... i nie dość, że posiada doiadczenie to jeszcze z niego korzysta. Pozdrawiam serdecznie. bardzo mi sie podoba Wasz sposób na życie. Jestem niecałą minutkę a juz mnie pytanie korci ...czy można osobiście powąchać te wszystkie cudowe zapachy ? :)) ... czy uprawiacie ostropest?
  Pozdrawiam
  Jot

  OdpowiedzUsuń