CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

środa, 26 marca 2014

Czasem robimy ,,dziiiwne'' rzeczy : )


Kilka lat temu Zosia szyła coś takiego http://duoart.blogspot.com/2011_03_01_archive.html Quilt służył jako t/z ocieplenie ściany lub jak to mówiło się kiedyś makata na ścianę za łóżkiem małego Piotrusia. Piotruś urósł - spoważniał no i zmienił (wyraźnie) zainteresowania, czasy ,,Misia Uszatka'' zastąpili inni bohaterowie więc i sceneria za łóżkiem nie pasowała już do snów i marzeń Piotrka. Mama z Babcią postanowiły zmienić dekorację : )
Nowy quilt ma wymiar 210cm x 120cm i jak się śmialiśmy następna może być już tylko ,,Bitwa pod Grunwaldem'' Tło stanowi tradycyjnie szyty patchwork a na niego techniką aplikacji naszyta jest caaała opowieść. Życzeniem  Piotrka było żeby za jego łóżkiem i nad jego głową rozgrywała się bitwa rycerzy, ach no i jeszcze bardzo ważne musi być na nim tajna skrytka na książkę i inne skarby . Mamy nadzieję że ocenę pracy Zosi Piotruś wyda pozytywną i efekt prawie tygodnia ciężkiej pracy zostanie przez Niego zaakceptowany : ) Jak porównacie pierwsze zdjęcie (projekt) i zdjęcie ostatnie zobaczycie jak czasami projekt rozwija się w trakcie realizacji, są tacy którzy nazywają to pracą twórczą : ) Oczywiście skrytka jest i to duża, ale nie możemy ujawnić jej usytuowania  bo przecież wtedy nie byłaby już tajemną skrytką : )8 komentarzy:

 1. Super wygląda. Macie wszechstronne artystyczne talenty. Podziwiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne! Efekt końcowy ciekawszy niż projekt, zwłaszcza ten budynek w centrum dodał czegoś. Kieszeń wypatrzyć się da ( chyba to ona ).
  Widać, że dużo pracy włożono. Mam nadzieję, że na maszynie dało się uszyć chociaż część z tego.
  Pozdrawiam wiosennie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O witamy Agniecha po dłuuugiej nieobecności : ) brakowało nam Twoich komentarzy. Zamczysko jest elementem tkanym wyciętym za starego kilimu wełnianego, kieszeń sprawne oko wypatrzy bo światło przy zdjęciu tak padało : )
   Mamy nadzieję że skoro projekt się podobał to efekt końcowy będzie jeszcze lepiej przyjęty : )
   Serdecznie Was pozdrawiamy :D

   Usuń
  2. Szanowni! Nie mam czasu na komputer. Przeczytać po łebkach dam radę, ale napisać sensowny komentarz... Nie zawsze. Wiosna przyszła i sami wiecie jak to jest. Trzeba robić, ziemia nie czeka, ja jestem bardzo niezorganizowana, muszę się starać, żeby wszystko zrobić w terminie, przyciąć, wyrwać, skopać, posadzić, nawieżć to tym, a tamto tamtym. Trzeba było se mniejszy ogród wymyślić, to byłoby mniej pracy. Ale ta satysfakcja później... Warto. Kupiłam nasiona Maki (?). Kiedy to się powinno posiać?

   Usuń
  3. Najlepiej posiać do doniczki bo to baardzo drobne nasinka, gdy będziesz miała już ładne sadzoneczki (4-5liści) delikatnie przesadzić do ogródka. Maca nie boi się przymrozków więc sadzić sadzonki kiedykolwiek.
   Pozdrawiamy : )

   Usuń
  4. Dzięki! Tak zrobię( w dniu korzenia, oczywiście:-D ).

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcieliśmy aby sny Piotrusia były kolorowe : )
   Pozdrawiamy : )

   Usuń