CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

piątek, 11 kwietnia 2014

No i się odbyła : )


Tak jak zapowiadaliśmy kilka dni temu dziś w M.O.D.R Poświętne odbyła się konferencja dotycząca szeroko pojętej hodowli, przetwórstwa, ekonomi i wszystkiego co dotyczy alpak. Jak na polskie warunki można powiedzieć że zainteresowanie było niezłe, zebrało się  około 70 słuchaczy i to co najważniejsze a zapowiadane przez nas poprzednio troje prelegentów mających wieeele do powiedzenia na różne tematy dotyczące ALPAK, no i poza tym zarząd w komplecie Związku Hodowców Alpak w Polsce, Pan Mariusz Wierzbicki (Bujenka k/Ciechanowca) właściciel najstarszej Polskiej hodowli alpak i jednocześnie jedyny importer tych zwierząt z Chile, zaopatrujący w te zwierzęta Europę środkową i wschodnią. Możemy powiedzieć tyle ,,niech żałują ci którzy myślą o hodowli alpak a dziś nie znaleźli czasu na przyjazd do Płońska.
Z racji coraz większego zainteresowania hodowlą Alpak w Polsce nie obyło się bez telewizji dwóch stacji, to znaczy TVP 1 oraz TVP Regionalna : ) No i udzielaliśmy wywiadów dzieliliśmy się wiedzą, pozwalaliśmy Tym którzy do tej pory nie mieli okazji poznać unikalnych walorów włókna alpaki dotknąć obejrzeć, przytulić, różne nasze wyroby : ))) Na zakończenie, atmosfera była bardzo miła, wykłady i dyskusje przeplatane przerwami na kawe,herbatę i ciasto. Wiele pytań i wiele twarzy zachwyconych z minami tych którzy wreszcie odkryli coś dla siebie.


16 komentarzy:

 1. Dobrze, że organizowane są tego typu spotkania. Bardzo dobrze, że zdecydowaliście się Państwo wziąć w nich udział. Osobiście uważam, że liczy się jakość, a nie ilość, ale cieszy mnie, że i Państwo mieliście okazję podzielić się swoją wiedzą. W końcu to właśnie praktyka czyni mistrza. Nie widzę na zdjęciach zwierząt, co, tak sądzę oznacza, że rzeczywiście skupiono się na profesjonalnych rozmowach, a nie na konkursach typu "strzyżenie alpaki w zamian za poprawną odpowiedź". Oby tak dalej!

  Serdeczne pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do zabrania zwierząt na konferencję bardzo nas namawiano, jednak jak pewnie wiecie jesteśmy wielkimi wrogami traktowania alpak jak zabawki łechcące ludzką próżność :/ W związku z tym nie było alpak do ,,macania'' Wyszliśmy z założenia że jak będzie runo, włóczka i inne wyroby to wystarczy : ))) Konferencja była ciekawa głównie z tego względu że spotkali się prelegenci prezentujący alpaki od strony naukowej i tej praktycznej. Słuchacze dzięki temu mogli skonfrontować teorię z praktyką :)))
   Serdecznie pozdrawiamy

   Usuń
 2. Na pewno bardzo owocne spotkanie. owocne w wiedzę i kontakty. Cieszę się, że takie spotkania się odbywają...z utęsknieniem czekam na ruch podkarpacki...wszak już i u nas jest trochę hodowców i pasjonatów. Ze względu na odległość i konieczność zajmowania się moim stadkiem nie mogłam przyjechać...ale mam dobrego nauczyciela tu na miejscu. I myślę, że już niedługo moje wymarzone zagoszczą w naszych skromnych progach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie to przypadek :/ ale mamy zablokowany dostęp do Twojego bloga. Nie znamy w Podkarpackim nikogo od kogo można by się było uczyć : ))) No chyba że jak w przysłowiu o Marcinach :D

   Usuń
  2. Ups...nikogo nie blokowałam a już na pewno Was. Coś musi być w ustawieniach , zaraz zaglądnę. A o jakie przysłowie chodzi?? Uczył Marcin Marcina??

   Usuń
 3. Alpaki w Polsce...coraz ich wiecej wiec tylko sie cieszyc. Powodzenia i dalszego entuzjazmu zycze..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grażynko entuzjazmu jak widzisz nam nie brakuje, co do tego ,,coraz ich więcej'' to tak, wielu się wydaje że za rok dzięki alpakom zostaną milionerami : )))
   Serdecznie Was pozdrawiamy : D

   Usuń
 4. Żałuję, że mnie tam nie było , ale ostatnio nie było mnie nigdzie; (
  Dziekuję za relacje i zdjęcia, pewna jestem, ze spotkanie będzie owocowac w najbliższej przyszłości, czego jak zwykle serdecznie Wam życzymy :)
  Uściski,
  S.Ohanka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaniepokoiło nas sformułowanie ,,ale ostatnio nie było mnie nigdzie'' Mamy nadzieję że nigdzie jest ogrodem który już jest pięknie przygotowany do dawania letnich pyszności : )
   Od dłuższego czasu wybieramy się i nie możemy się wybrać do Was :/ ale w tym tygodniu to już chyba mus :D
   Serdeczne uściski za las : )

   Usuń
  2. A pewnie, że mus :) Już się cieszymy na spotkanie z Wami !
   Śpijcie dobrze tam za lasem:)
   S.Ohanka

   Usuń
 5. Czy material ze spotkania bedzie dostepny np. na youtube? Chetnie bym obejrzala:-) Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzisz @Ameli M.O.D.R. Poświętne nie wpadł jeszcze na ten genialny w swej prostocie sposób aby tanio i łatwo udostępniać zainteresowanym wartości płynące z takich konferencji. Widać najtrudniejsze jest to co najprostsze :D
   Serdecznie pozdrawiamy : )

   Usuń
 6. Chciałam serdecznie podziękować za to, że byli Państwo na tej konferencji -dzięki temu zyskała 'namacalny' wymiar, nie wspominając o pasji w oczach, która zarażała ;)
  Trafiłam na to spotkanie z ciekawości, w poszukiwaniu inspiracji.
  Zważając na to, że dowiedziałam się o konferencji dwa dni wcześniej, udało mi się wziąć urlop, przyjechać, posłuchać; traktuję jako dobry znak i być może zaowocuje to tym, że wreszcie moja pastwisko doczeka się lokatorów. Serdecznie Państwa pozdrawiam,
  Maja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo nam miło że możemy być inspiracją :) Co do pasji to z całą pewnością nic nie da się robić dobrze bez niej, życzymy tej pasji i jesteśmy do usług gdyby były jakieś pytania, czy wątpliwości : )
   Serdecznie pozdrawiamy
   Zosia i Janusz
   P.S.
   Zastanawiamy się czy wiemy która to Maja :D czy jest na naszych zdjęciach wyżej : )

   Usuń
 7. Maja miała przyjemność siedzieć obok Państwa -te 'wełniane' włosy to moje. Dziękuję za otwartość i za to, że chcą Państwo dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem -nie omieszkam skorzystać :)
  Maja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to mieliśmy rację, a właściwie nie rację lecz intuicję oboje stwierdziliśmy że jakoś dziwnie zapamiętaliśmy oboje tę samą osobę i to nie dlatego że dredy a może dlatego że dredy i JA Majka :) No i poza tym jakiś błysk w oczach Ostatnie zdanie w naszym poście to właśnie o Tobie :D
   Pozdrawiamy

   Usuń