CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

wtorek, 20 maja 2014

OKRO znaczy złota : )

Nie bardzo lubimy niespodzianki jednak ta bardzo nas uradowała : ) Miała przyjechać w czerwcu a przyjechała już, w minioną niedzielę. Pisaliśmy już wcześniej że Dżibir będzie miał koleżankę która razem z nim będzie w przyszłości piękną parą hodowlaną niezwykłej i bardzo rzadkiej w Polsce (kilkanaście sztuk) rasy Qartuli Nagazi (Gruziński Owczarek)
   ,,Okro'' po gruzińsku znaczy złota, skończyła osiem tygodni. Jest suczką urodzoną ze skojarzenia pary psów niezwykle utytułowanych linii hodowlanych tej rasy, sławnych championów Kaukazu. Matka pochodzi z linii ,,Bułgara'' natomiast ojciec jest przedstawicielem linii ,,Samsona'' Jest więc nadzieja że dzięki Dżibirowi który nosi geny linii Hody doczekamy się kiedyś cudownych szczeniąt o niezwykłych cechach użytkowych wszystkich tych linii : )

 Okro ma niespożytą energię i wilczy apetyt. Wczoraj skończyła 8 tygodni, waży 8,5 kg. Obserwujemy ją od niedzieli, będzie to z pewnością niezwykły pies stróżujący. Jest nieustępliwa i niezwykle odważna, to najcenniejsze cechy poza niezwykłą wprost wrodzoną mądrością u psów tej rasy.12 komentarzy:

 1. Jestem pod wrażeniem cudowna psinka,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te ,,psinki'' prawdziwe wrażenie będą robić tak za rok co najmniej. chociaż Dżibirowi już dziś nie warto wchodzić w drogę :)
   Pozdrawiamy serdecznie.

   Usuń
 2. słodziaczek, bedzie z nich sliczna para....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, para zapowiada się bardzo dobrze : )
   Serdecznie pozdrawiamy

   Usuń
 3. Ale cudny słodziak :)
  Pozdrawiam serdecznie
  Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten brzdąc już dziś udowadnia że słodziaczkiem nie jest :)
   Pozdrawiamy

   Usuń
 4. Za mało tych zdjęć narzeczonej z kawalerem. Kto rządzi? Nie wiedzieć czemu, mam wrażenie, że Okro...Przynajmniej na pozór. Pozdrawiam. Agn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest więcej zdjęć ale nie chcemy zanudzać :) Rządzi Okro (przynajmniej pozornie:) Dżibir ma kod wbity głęboko w psychikę u tej rasy - ochrona słabszych i wszystkiego co się mu powierzy :) a ta ,,gówniara'' to wykorzystuje :)))
   Serdecznie Was pozdrawiamy

   Usuń
 5. Para hodowlana rzeczywiście zapowiada się bardzo dobrze, świetnie dobrana eksterierowo, co widać na zdjęciach :) Ale najwazniejsze jest to, że będzie uzywana zgodnie z przeznaczeniem tej rasy - a genetyka + użytkowość zaprocentuje u szczeniąt.
  Zawsze współczuję psom hodowanym w warunkach nie mających związku z użytkowością rasy, wyżeł w kawalerce z balkonem na 7 piętrze niech będzie tu przykładem ;)
  A poza tym psiaki przecudnej urody, chyba wybiorę się pogłaskać i rzucić okiem :))
  Pozdrawiam:)
  S.Ohanka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiemy tylko, Haniu na Was zawsze czekamy : )
   Co do pierwszej części to z naszej strony co do joty zgoda : )
   Pozdrawiamy i czekamy .

   Usuń