CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

wtorek, 25 września 2012

Uśmiech przez łzy.

Na resztkę przyjaznego ciepła jesieni ,coś smutnego ale gorącego . Latynoskie pojmowanie świata, śmiech przez łzy . Życie jest takie smutne że gdyby nie uśmiech przez łzy pewnie byłoby nie do zniesienia. Mamy jeszcze kilka dni ciepłego ,,Babiego lata" uśmiechajmy się, a Latynoski rytm niech nam w tym pomoże. @Moherowy zainspirował ten wpis : )
Piosenkata została napisana przez  José-Manuel Thomas Arthur Chao bo tak brzmi pełne nazwisko Manu Chao do bardzo trudnego i smutnego Hiszpańskiego  filmy ,,Księżniczki" z 2005 roku, i wraz z filmem została wielokrotnie nagradzana.

8 komentarzy:

 1. Zegnaj, lato, na rok! Szkoda!
  A jeszcze wieksza szkoda, ze u mnie ten utwor nie chodzi (glupie przepisy o prawie autorskim)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasz smutek jest egzystencjalny, nie ma związku z porami roku (uwielbiamy jesień za jej kolory).

   Usuń
 2. O tak. Mimo tego, że często nie możemy się pogodzić z różnymi "niespodziankami" losu, to mimo wszystko warto się uśmiechać!

  A gdy w pracy ilość absurdów zostaje wyczerpana tuż po 9 rano, a do 16 jeszcze daleko słuchamy, dla tzw. "odmóżdżenia" różnych dziwnych piosenek, kompozycji lub czegoś w tym rodzaju. Link do jednej z nich zostawiam tutaj - wiem oczywiście jakie są różnice między alpaką i lamą, ale gęba się sama cieszy..
  http://www.youtube.com/watch?v=HbPDKHXWlLQ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nauczyliśmy się żyć w zgodzie z naszym losem (ufność dla stwórcy) Nasz smutek wynika z obserwacji tego co do koła nas. Obserwujemy naszych współobywateli, ten chory naród, chore państwo, całkowity brak logiki i instynktu samozachowawczego, i nie możemy uwierzyć jakim cudem w tak krótkim czasie tak prostackimi metodami można odebrać ludziom rozum.
   Smutek bierze się z tego że jesteśmy częścią tego BAJZLU i w momencie gdy zacznie wszystko płonąć my spłoniemy razem z nim.
   Przepraszamy za wywnętrzanie się :)

   Usuń
  2. Mam bardzo podobne, jak nie takie same odczucia. To co się dzieje, to jak choroba psychiczna tańcząca w polskim rządzie, na polskiej ulicy i wielu zakładach pracy...

   Usuń
 3. Piękne; dzięki, bo przy przetworach umilają mi czas te rytmy.
  Pozdrawiam

  PS. Oj tam, na Mazurach piękne lato, kwiaty kwitną ...
  ale gdy słoneczko zajdzie ... i nocki nastają ... chłodno, oj, chłodno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My ten utwór mamy cały czas w głowie od czterech dni :) U nas dziś niby pięknie słonecznie, ale wystarczy wejść w cień aby zmarznąć, a wieczorem już przepalamy, bo noce zimne :)
   Pozdrawiamy.

   Usuń
 4. Cudny koniec lata, a podobno dzisiaj ma być ostatni ciepły dzień.

  OdpowiedzUsuń