CI KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

sobota, 14 maja 2011

Zosi eklektyczno - wiejski ogród.
Gdyby można było decydować to dla nas cały rok mógłby być majem. Dziś zapraszam Was do swojego majowego ogródka ,który mieni się kolorami kwitnących kwiatów na tle soczystej zieleni.
Gdy wymyślaliśmy sobie ten ogródek ponad trzy lata temu, założenie było takie, że ma być kolorowy i dziki oczywiście z wodą z której korzystają okoliczne leśne ptaki a wieczorem kumkają żaby.Jest w nim więc i rośliność bagienna i alpinarium ,kawałek lasu i kwiaty z babcinego ogródka a w to wszystko powplatane zioła lecznicze i przyprawowe których bardzo dużo używamy w naszej kuchni.
Wiosno trwaj wiecznie !!! :)))

19 komentarzy:

 1. Piękne dzieki za odwiedziny na moim blogu , Czy na prawde myslicie , ze budownictwo drewniane wróci? Bardzo bym chciała.:)) Wiem ,ze trochę ludzi się nawraca ..moj m. stawia małymi korkami domy z bala i zauważamy coraz większe zainteresowanie drewnem..Pozdrawiam ,obejrzę wasz blog , wasze prace są niesamowite :))Pozdrawiam z Podlasia (Białystok )

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo pięknie, swojsko, miło, spokojnie... tak wszyscy lubimy :DDD Z pewnością przyjemnie się w Waszym ogrodzie wypoczywa :DDDD
  Ja lubię także późną wiosnę, gdy zakwitną piwonie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się i powtarzam za Wami "wiosno trwaj wiecznie", piękny ogród, właśnie taki, jakie lubię najbardziej i wiem, ile pracy trzeba włożyć w jego utrzymanie. Zosiu Twój ogród urzeka...

  OdpowiedzUsuń
 4. Piekny.
  Własnie o takie pomieszanie mi tez chodzi. Tak zioło z tulipanem ramie w ramie-piekny ogród i chyle czoła przed ogromem pracy jaki w niego włozyliscie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie się udało zatrzeć granicę pomiędzy dziełem ręki ludzkiej a naturą. Ogród jest śliczny i wygląda jakby tam zawsze był.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem, czy kiedykolwiek będziemy potrafili tego dokonać, ale marzy się nam taki ogród jak Wasz, gdzie aranż jest zupełnie "przeźroczysty". Wszystko wygląda cudnie, naturalnie i dziko. Perfekcyjnie!

  Inna rzecz, tak pokombinować, by równie urokliwy by też ogród latem czy jesienią... Też duża wiedza i sztuka.

  Gratulacje i pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 7. @Mona- tak jesteśmy pewni że światowy przemysł upadnie z powodu braku energii ,wtedy nastąpi powrót do natury i naturalnych materiałów budowlanych.W histori ludzkości wszystkie cywilizacje zataczały krąg,tylko ślepi nie widzą że zbliżamy się wielkimi krokami do wielkiego kryzysu- mądrzy będą musieli zacząć wszystko od nowa (kamień, drewno,glina,wełna, skóry to materiały przyszłości).

  OdpowiedzUsuń
 8. @aneta-my też lubimy piwonie,mamy nadzieję że nasze niebawem zakwitną.

  OdpowiedzUsuń
 9. @jola- pracy jest sporo aby utrzymać wszystko w ryzach,traktuje to jako odskocznie od innych zajęć,lubię grzebać w ziemi :D

  OdpowiedzUsuń
 10. @Hania- my jesteśmy pomieszani więc i nasz ogródek taki jest :D

  OdpowiedzUsuń
 11. @M. -od pocztmu takie było założenie,ale efekt tego zatarcia granic będzie widoczny tak naprawdę za 10-15 lat jak drzewa i krzewy osiągną swoje rozmiary.

  OdpowiedzUsuń
 12. @Go i Rado Barłowscy.Bardzo dziękuję za uznanie.Z naszym ogródkiem jest jeden problem 3 lata temu był tu suchy step z takąż roślinnością ,wniosek-nie ma co wydziwiać trzeba to kontynuować ,jedyne co było konieczne to kawałek wody i bagienka aby zmienić na tej małej przestrzeni mikroklimat.Chyba się udało, w stawku żyją żaby, traszki różne inne żyjątka ,no i jet on wodopojem dla całej naszej suchej górki. Rośliny w alpinarium przyzwyczajone do mgieł też to doceniają :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Urzekający ogród, lubię takie spontaniczne,wręcz naturalne.Zosiu, pewnie dziś przyjmujesz życzenia imieninowe, przyjmij też ode mnie. Serdecznie życzę Ci dużo słońca, tego w plenerze, ale i tego w serduchu,otaczaj się miłością bliskich,zadowoleniem ze swojej niesamowicie absorbującej pasji. Żyj 100 lt. Całusy i uściski!!!:)))
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 14. @pracownia-filcer ,Aniu bardzo dziękuję za piękne życzenia od "krajanki" :D

  OdpowiedzUsuń
 15. dziękuję za odpowiedź , dla mnie optymistyczną, Własnie ny tez juz wracamy do natury . Znależliśmy swoje miejsce na wsi . Mamy to szczęście (dla nie których nieszczęscie :(), ze wychowaliśmy się na wschodzie Polski , gdzie natura jest jeszcze nie tak przeżarta przez cywilizację i od dziecinstwa chowaliśmy się z nia blisko . Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 16. Ależ z nas gapy. Zosiu, przynosząca słońce i lato, niech Ci się dzieje według własnych pragnień!!!
  Wszystkiego, co dla Ciebie najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
 17. @Go i Rado Barłowscy -z całego serca dziękuję Wam za życzenia :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Jak u Was jest pięknie!Wszystko,jak z bajki.Trzeba również docenić,ile pracy wkładacie we wszystko,co robicie,a ile serca!Pozdrawiam z Przemyśla:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Na pewno jesteście dumni ze swojego ogrodu - jest piękny :)
  Wiem, że niełatwy w utrzymaniu, tym bardziej podziwiam :)

  S.Ohanka

  OdpowiedzUsuń